Daugavas stadionā notika pirmais deju lieluzvedums "Māras zeme", Mixnews.lv

Daugavas stadionā notika pirmais deju lieluzvedums "Māras zeme"

фото

Dziesmu svētki | 2018. gada 7. jūlijā plkst. 12:24

Daugavas stadionā piektdien, 6.jūlijā notika pirmais deju lieluzvedums "Māras zeme", informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra Dziesmu svētku birojā.

Daugavas stadionā vairāk nekā 18 000 visu paaudžu dejotāju izdejoja latviešu tautas vēstures nozīmīgākos brīžus no pirmsākumiem līdz šodienai, no baltu cilšu sanākšanas Daugavas krastos un laika, kad pirmoreiz minēts sarkanbaltsarkanais karogs, līdz Latvijas valsts simtgades svinībām.

фото

фото

фото

фото

Caur laukumā izveidoto ornamentu, mūziku, enerģiju, ritmu un krāsu četros nosacīti izveidotos tautas vēstures posmos tika atainota tautas dejas un dziesmas saikne ar cilvēka mūža ritumu un viņa laiku, bet katras daļas centrā īpašā aranžējumā bija sadzirdami arī Dziesmu svētku repertuāra motīvi.

Uzvedumā skanēja grupu "Iļgi", "Auļi" mūzika, kā arī Jura Kulakova mūzika Kristapa Krievkalna aranžējumā un latviešu tautas mūzika Jura Vaivoda aranžējumā.

фото

фото

фото

фото

фото

Pasākuma virsvadītāji ir Agris Daņiļevičs, Ilmārs Dreļs, Jānis Ērglis, Taiga Ludborža, Ilze Mažāne, Zanda Mūrniece, Jānis Purviņš, Gunta Skuja, kā arī svētku debitantes Dagmāra Bārbale un Selga Apse (Kanāda). Savukārt uzveduma Goda virsvadītāji ir Ieva Adāviča, Marga Apsīte, Taisa Aruma, Skaidrīte Darius (Austrālija), Elga Drulle, Ingrīda Edīte Saulīte, Rita Spalva, Uldis Šteins.

"Māras zemes" režiju veidojis Elmārs Seņkovs, bet scenogrāfiju - Reinis Suhanovs. Pasākuma mākslinieciskie vadītāji ir Jānis Ērglis, Jānis Purviņš.

Otrais deju lieluzvedums "Māras zeme" Daugavas stadionā tiks uzvests šodien, 7.jūlijā plkst.22.00.

Līdz 8.jūlijam Rīgā norisinās XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kuros piedalās vairāk nekā 42 000 dalībnieki. Šoreiz svētki notiek Latvijas valsts simtgades zīmē.

Foto: flickr.com/dziesmusvetki

Komentāri