Februārī daži uzņēmumi par elektrību maksās par 12,1% vairāk, Mixnews.lv

Februārī daži uzņēmumi par elektrību maksās par 12,1% vairāk

фото

Ekonomika | 2013. gada 2. janvārī plkst. 13:46

Februārī elektrības pēdējās garantētās piegādes cena juridiskajiem lietotājiem, kas nebūs izvēlējušies elektrības tirgotāju vai arī būs pārtraukuši darbību brīvajā tirgū, būs 0,04130 lati par kilovatstundu (kWh) bez pievienotās vērtības nodokļa, liecina AS "Latvenergo" publicētā informācija.

Tas ir par 12,1% vairāk nekā decembrī, kad cena ir 0,03813 lati par kWh. Februāra pēdējās garantētās piegādes cena tiks piemērota no 1.februāra, ja līdz 10.janvārim nebūs panākta vienošanās ar kādu no tirgotājiem.

Atgādinām, ka pagājušogad oktobrī šī cena bija 0,04068 lati par kWh, kas bija augstākais līmenis, kopš tiek noteikta pēdējās garantētās piegādes cena.

Pēdējās garantētās piegādes cena mainās katru mēnesi. "Latvenergo" pārstāvji iepriekš publiski izteikušies, ka pēdējās garantētās piegādes cenu nosaka, balstoties uz prognozēm par tirgus cenu.

Jāpiebilst, ka no 2012.gada 1.novembra elektroenerģiju par regulētu cenu var pirkt tikai mājsaimniecību lietotāji. Tie, kas neizvēlas tirgotāju, saņem elektrību no "Latvenergo" un maksā tā noteikto pēdējās garantētās piegādes cenu.

Foto: elektroas.ru, mir-kvartir-ok.ru, barev.info

Komentāri