PTAC: "ātro kredītu" devējiem rūpīgāk jāvērtē klienta maksātspēja , Mixnews.lv

PTAC: "ātro kredītu" devējiem rūpīgāk jāvērtē klienta maksātspēja (1)

фото

Ekonomika | 2013. gada 3. janvārī plkst. 09:56

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir apņēmies šogad aktīvāk strādāt pie tā, lai panāktu, ka, izsniedzot "ātros kredītus", rūpīgāk tiktu vērtēta klientu kredītspēja.

Kā šorīt Latvijas Radio stāstīja PTAC vadītāja Baiba Vītoliņa, "ātro kredītu" jomā lielākā problēma ir tā, ka kredītus izsniedz, nepietiekami izvērtējot kredītspēju. Neretas esot situācijas, kad kredītus izsniedz knapi pilngadību sasniegušiem jauniešiem, kuriem nav nekādu ienākumu.

Panākt to, lai "ātro kredītu" devēji strādā atbildīgāk, būs viena no PTAC šā gada darba prioritātēm, uzsvēra Vītoliņa, gan atzīstot, ka īpaši daudz sūdzību par "ātriem kredītiem" centrs nav saņēmis.

Vītoliņa pastāstīja, ka Latvijā nav ierobežota kredītu maksimālā gada likme, kā tas ir daudzviet Eiropā. Ierēdne gan atzina, ka tas ir diskutējami, vai šādus ierobežojumus vajadzētu ieviest arī Latvijā, jo mūsu valsts ir ieviesusi "ātro kreditētāju" licencēšanu par 50 000 latu, tāpēc tagad varētu būt negodīgi ierobežot likmi, neļaujot atpelnīt licencēšanā veiktos ieguldījumus.

Foto: no vietnes lvportals.lv

Komentāri 1
lOlMFXtPFOdtCHMXAxpirms 6 gadiem
Great goods from you, man. I've understand your stuff povrieus to and you are just too great. I actually like what you've acquired here, really like what you are saying and the way in which you say it. You make it enjoyable and you still take care of to keep it sensible. I can't wait to read far more from you. This is actually a tremendous web site.