Autopārvadātājs: "Rīgas satiksmes" pārvadājumu konkursa rezultāti bija iepriekš paredzami, Mixnews.lv

Autopārvadātājs: "Rīgas satiksmes" pārvadājumu konkursa rezultāti bija iepriekš paredzami

фото

Ekonomika | 2013. gada 3. janvārī plkst. 12:36

Ar Rīgas domes valdošās koalīcijas partijas "Gods kalpot Rīgai" valdes locekli Aleksandru Brandavu saistītās "B-Bus" grupas kompānijas ir vienīgās, kas varēja riskēt uzvarēt "Rīgas satiksmes" (RS) konkursā par pārvadājumiem mikroautobusu maršrutos, jo īstenot šādu projektu "bez administratīvā atbalsta sastāvdaļas" vispār nav reāli, biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja "Rīgas taksometru parka" valdes priekšsēdētājs Leopolds Muižnieks.

Viņš uzskata, ka uzvarējušajai "B-Bus" grupai šāda komponente ir, un ne viena vien.

"Viens no konkursā uzvarējušās pilnsabiedrības "Rīgas mikroautobusu satiksme" līdzīpašniekiem [caur Beļģijas uzņēmumu "B-International"] ir Aleksandrs Brandavs, un, iespējams, viņš ir visu pilnsabiedrības kompāniju īpašnieks," apgalvoja Muižnieks.

Viņš norādīja, ka Brandavs savulaik bija RS tirgzinības direktors, vēlāk - RS Elektronisko norēķinu un projektu daļas vadītājs, bet tagad ir valdes loceklis RS daļēji piederošajā SIA "Rīgas karte", kas konkursa uzvarētājiem piegādās e-talona nolasīšanas iekārtas.

"Turklāt viņam ir savi cilvēki Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejā un viņš atrodas ļoti labās attiecībās ar partiju "Gods kalpot Rīgai", tādējādi viņš varēs tirgot pats sev iekārtas par paša noteiktajām cenām un vienlaicīgi būs administratīvi aizsargāts no trijām pusēm - Rīgas domes, RS un Transporta komitejas. Kurš gan vēl, ja ne viņš? Būtībā konkursa nolikums citas iespējas nemaz nepieļāva. Lai viņiem veicas!" teica Muižnieks.

Kā ziņoja portāls Mixnews, konkursā pērn īsi pirms Ziemassvētkiem uzvarējušās pilnsabiedrības "Rīgas mikroautobusu satiksme" dalībnieki ir SIA "B-Bus" un tai pilnībā piederošās SIA "Sabiedriskais autobuss" un SIA "Vidlatauto", kā arī "B-Bus" vadītājam Vitālijam Komaram pilnībā piederošā SIA "FPK".

"B-Bus" vienīgais īpašnieks vēl 2011.gada rudenī bija Brandavs, tagad tas pieder Beļģijas uzņēmumam "B-International", taču arī tā līdzīpašnieks saskaņā ar amatpersonas deklarāciju savulaik, kad jau strādāja RS, bija Brandavs.

Šonedēļ Brandavs gan apgalvoja, ka patlaban viņam vairs neesot nekādas ietekmes uz "Rīgas mikroautobusu satiksmi" vai tās dalībnieku darbību. Brandavs nenoliedza, ka savulaik darbojies šajā biznesā un dibinājis vienu no uzņēmumiem, taču patlaban neesot saistīts ar minētajām kompānijām, jo attiecībā uz "Rīgas mikroautobusu satiksmi" galvenos lēmumus pieņemot "B-Bus" vadītājs Komars.

Saskaņā ar Uzņēmumu reģistra datiem Brandavs un Komars gan joprojām ir biznesa partneri - viņiem kopīgi pieder uzņēmums "B-Serviss".

Foto: db.lv, news4k.com

Komentāri