Zivrūpnieki ieved bulgāru un rumāņu viesstrādniekus , Mixnews.lv

Zivrūpnieki ieved bulgāru un rumāņu viesstrādniekus (6)

фото

Ekonomika | 2013. gada 4. janvārī plkst. 14:10

Latvijā katrs desmitais nevar atrast darbu, bet zivju pārstrādes uzņēmumi ieved viesstrādniekus no Bulgārijas un Rumānijas.

Galvenais iemesls, kādēļ vietējie nevēlas strādāt zivju pārstrādē, ir zemais atalgojums un grūtais, nogurdinošais darbs, ziņo Latvijas radio.

Zivrūpniecības nozares pārstāvji vietējo strādnieku neieinteresētībā vaino pabalstu sistēmu, kas mudina labāk izvēlēties pārtikt no pabalstiem, nevis strādāt par minimālo algu. Arodbiedrība uzskata, ka vainojama nodokļu politika, kas liedz strādājošiem samaksāt cilvēka cienīgu algu.

Precīzas statistikas par viesstrādnieku skaitu Latvijā nav, jo Eiropas Savienības pilsoņiem darba atļaujas nav nepieciešamas, skaidro Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieka vietniece Maira Roze.

Turklāt uz viņiem neattiecas arī prasība maksāt vismaz vidējo algu. Tiek arī norādīts, ka pēdējā laikā palielinās pieprasījums pēc viesstrādniekiem.

Speciālisti prognozē, ka lēto darba spēku vajadzēs piesaistīt ne tikai zivrūpniecības nozarei. Bet vietējiem iedzīvotājiem viņi iesaka celt kvalifikāciju un apgūt arodu, lai varētu kļūt par ievesto strādnieku darbu vadītājiem.

foto: saimnieks.lv

Komentāri 6
espirms 6 gadiem
lai tik ved.latviesi tikai ir gudri runataji ka visu var pasi et isteniba neko nevar
haloopirms 6 gadiem
Es ari stradaju zivju ceha alga 180-220 uz rokas tas man ar diviem berniem .bez berniem rekiniet cik daudz es sanemtu zem iztikas minimuma,un nu neticiet kad darbs ir videji normals,tas ir smags,nogurdinos,ta ka vini te atbrauks ta ari aizbrauks,musu ceha ir vesti stradnieki no visam Latvijas malam,nu neiztur cilveki,un tie kuri vispar pirmoreizi ir redzejusi zivi -vaks,nu nebus ari vini ne blivetaji ne vereji,tas darbs prasa ilgu laiku lai piesautos iemacitos gan blivet gan vert,piemeram tas pats vereja darbs,tu sedi aukstuma slapjuma,rokas nosalusas,blivesana tekosi sagrieztas rokas,nu neticu ka ar so specifisko darbu un ta mazo atalgojumu Bulgars vaiRumans nopelis labi ja 80-90ls,ja ptreizejie darbinieki ir ar 10-20...darba stazu,,,nu vienalga lai jau ved un megina,,,,,
Lienepirms 6 gadiem
Es ari stradaju zivju cehaa.Pelnu 180-lidz par 300ls menesi!Kurs darbs tad nau nogurdinos?Labi jau ir ka var pierast neko nedarit!Un tad tik kliedz pec visadiem pabalstiem,bet stradta negrib neviens,labak plikus kartupelus grauzt!