"SEB dzīvības apdrošināšana": Pērn audzis regulāro krājēju īpatsvars un kāpis izmaksāto atlīdzību apjoms, Mixnews.lv

"SEB dzīvības apdrošināšana": Pērn audzis regulāro krājēju īpatsvars un kāpis izmaksāto atlīdzību apjoms

фото

Ekonomika | 2013. gada 6. janvārī plkst. 10:54

Latvijas dzīvības apdrošināšanas nozares tirgum 2012.gads bijis stabils bez straujām izmaiņām, taču vērojamas divas tendences - audzis regulāri krājēju īpatsvars no jauna slēgtajos līgumos un kāpj izmaksāto atlīdzību apjoms, "nozare.lv" norādījis "SEB dzīvības apdrošināšanas" valdes priekšsēdētājs Ints Krasts.

Pērn nedaudz samazinājās kopējais parakstīto dzīvības apdrošināšanas prēmiju apjoms - 11 mēnešos salīdzinājumā ar 2011.gada 11 mēnešiem tas sarucis par aptuveni 2% no 36,2 miljoniem latu uz 35,5 miljoniem latu, taču regulāro krājēju īpatsvars no jauna slēgtajos līgumos palielinājās. Ar jēdzienu "regulārais krājējs" tiek saprasti tie cilvēki, kas savus uzkrājumus veic vairākas reizes gadā ar noteiktu regularitāti. 2011.gadā regulāro maksātāju proporcija jaunajos līgumos bija aptuveni trešdaļa, 2012.gadā tā sasniegusi gandrīz pusi.

"Šī ir laba tendence un vairāk liecina par zināmu stabilizāciju un prognozējamību cilvēku ieņēmumos," bankas mājaslapā publicētā komentārā vērtē Krasts.

Savukārt otra tendence ir izmaksāto atlīdzību apjoma pieaugums. Izmaksāto atlīdzību apjoms 2012.gada 11 mēnešu laikā palielinājies par 15% - no 19,1 miljona latu uz 22 miljoniem latu. Straujais pieaugums saistīts ar to, ka 2012.gadā piecu gadu līguma termiņi beidzās lielam skaitam 2007.gadā noslēgto līgumu un klientiem tika izmaksātas apdrošināšanas atlīdzības, skaidro Krasts, atzīmējot, ka tieši pirms pieciem gadiem sākās straujāka attīstība ieguldījumiem uzkrājumos ar dzīvības apdrošināšanu. Daudzi klienti, kuri tolaik sāka veidot uzkrājumus, atlīdzības saņem šogad. Kopumā šāda situācija apdrošināšanas tirgū arī tika prognozēta.

Krasts vērtē, ka arī 2013.gadā augs to klientu īpatsvars, kuri veic regulāras iemaksas savos uzkrājumos ar dzīvības apdrošināšanu, taču būtisks straujš kāpums apdrošinājuma prēmiju kopējam apjomam netiek prognozēts. Tendences liecina, ka arī apdrošināšanas kompāniju fokuss uz nelaimes gadījumu un dzīvības apdrošināšanu radīs apjoma pieaugumu apdrošināšanas veidiem, prognozē "SEB dzīvības apdrošināšanas" valdes priekšsēdētājs.

Kopējās tendences apdrošināšanas tirgū ietekmē arī "SEB dzīvības apdrošināšanas" rezultātus - tāpat kā nozarē, arī "SEB dzīvības apdrošināšanas" parakstīto prēmiju apjoms mazliet samazinājies, bet aktivitāte 2012.gada pēdējos mēnešos liecina, ka tās būs 2011.gada līmenī - 19 miljoni latu. 2012.gadā "SEB dzīvības apdrošināšanas" pakalpojumus izvēlējušies par 15% vairāk klientu nekā gadu iepriekš.

Vēl viena 2012.gadā novērota tendence ir uzņēmumu intereses palielināšanās par apdrošināšanu un uzkrājumiem, ko tie pielieto kā personālvadības instrumentu darbinieku motivācijā. Darba devēji, veidojot saviem darbiniekiem ilgtermiņa uzkrājumus, palielina strādājošo lojalitāti un vienlaikus optimizē izdevumus, izmantojot nodokļu atvieglojumus. Uzņēmumu skaits, kuri noslēguši līgumus par uzkrājumu veidošanu un apdrošināšanu saviem darbiniekiem, pērn 11 mēnešos pieaudzis par aptuveni 40% salīdzinājumā ar tādu pašu laika posmu gadu iepriekš.

"SEB dzīvības apdrošināšana" prognozē, ka šī tendence paaugstināt darbinieku piesaisti palielināsies arī turpmāk. Tāpēc 2013.gadā arvien būtiskāka loma privātpersonu apdrošināšanas un uzkrājumu veidošanas segmentā būs biznesa segmentam.

Uzņēmums arī prognozē, ka augs kredītmaksājumu apdrošināšanas popularitāte. Šādu risinājumu SEB ieviesa 2012.gada pavasarī, un jaunais pakalpojums gūst atsaucību - arvien vairāk hipotekārā kredīta klientu izvēlas nodrošināties, lai neparedzētas situācijas gadījumā kredīta atmaksas saistības nekļūtu par papildu slogu. Aplēses liecina, ka 2013.gadā šī pakalpojuma klientu skaita pieaugums salīdzinājumā ar 2012.gadu būs vairāk nekā 50%.

Foto: grani.lv

Komentāri