"'Ģintermuiža" atlaiž vairāk nekā 50 darbiniekus, vismaz 15 būs bezdarbnieki, Mixnews.lv

"'Ģintermuiža" atlaiž vairāk nekā 50 darbiniekus, vismaz 15 būs bezdarbnieki

фото

Ekonomika | 2013. gada 6. janvārī plkst. 18:37

Valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību (VSIA) "Slimnīca "Ģintermuiža"" šajās dienās atlaiž vairāk nekā 50 darbinieku, no kuriem aptuveni 15 varētu reģistrēties kā bezdarbnieki, bet pārējiem būs citas darbavietas vai pusslodzes darbs, raksta LETA.

Psihoneiroloģiskās slimnīcas "Ģintermuiža" valdes priekšsēdētājs Uldis Čāčus aģentūrai LETA pastāstīja, ka, lai novērstu finansējuma trūkumu un īstenotu Veselības ministrijas (VM) ieteikto saimniekošanas uzlabošanu, saskaņā ar iepriekš plānoto slimnīca atlaiž vairāk nekā 50 darbinieku.

"Visi 50 noteikti nebūs "uz ielas", jo liela daļa - aptuveni puse - ir piekrituši pusslodzes darbam, turklāt ir daļa tādu, kam bija vēl otra papildu darbavieta. Šo darbavietu likvidēšanu mēs centāmies īstenot tā, lai ciestu pēc iespējas mazāk cilvēku, tādēļ arī mēģinājām likvidēt pēc iespējas vairāk tādu darbavietu, kurās strādājošajiem ir vēl citi darbi," skaidroja Čāčus, piebilstot, ka dažādu lietvedības iemeslu dēļ visus neatlaiž vienā dienā, bet tas notiek šajās dienās janvāra sākumā.

Viņš informēja, ka nepārvietojamus slimniekus "Ģintermuiža" neatļausies "izlaist ielās", lai gan ministrijas finansējuma apmēru dati neatbilstot slimnīcas datiem par daudzu slimnieku stāvokli. Patlaban notiekot sarakste ar VM, taču nekādi kompromisi vai risinājumi neesot panākti, un slimnīcas vadītājam zūdot cerība, ka izdosies atrisināt šo jautājumu.

Kā ziņots, VM tika iesniegta papildu informācija par tādiem psihoneiroloģiskās slimnīcas ilgstošiem pacientiem, kuru pārcelšana uz sociālās aprūpes institūcijām būtu bīstama vai nelikumīga, un ministrijā atkārtoti izvērtē pārceļamo pacientu apjomus, kas saistīts ar atbilstošu finansējumu tiem pacientiem, kuriem jāpaliek stacionārā.

"Ja tā var teikt, mēs parādījām ministrijas pārstāvjiem, par kādiem pacientiem ir runa, un VM izvērtē situāciju un iespējamos risinājumus. Savukārt mēs gaidām atbildi no ministrijas," skaidroja Čāčus, piebilstot, ka slimnīcas situāciju plāno izvērtēt arī Saeimā.

Viņš atgādināja, ka uz sociālās aprūpes institūcijām nedrīkst pārcelt vairāku grupu pacientus, starp kuriem ir pacienti, kuri slimnīcā ievietoti pēc tiesas lēmuma un kuri ārstējas saistoši tiesas lēmuma noteiktam termiņam, arī pacienti, kuri slimnīcā ir pierakstīti un kuriem ir kontrindikācijas ievietošanai sociālās aprūpes institūcijās, un tādi ārstējas ilgāk par gadu, kā arī pacienti, kuri nav pierakstīti slimnīcā un kuriem ir kontrindikācijas ievietošanai sociālās aprūpes institūcijās, kuri arī ārstējas ilgāk par gadu.

Kā iepriekš ziņots, 2012.gada 27.novembrī VM notika VSIA "Slimnīca "Ģintermuiža"" dalībnieku sapulce, kuras laikā tika apstiprināta slimnīcas attīstības stratēģija, kas paredz līdz 2014.gadam sasniegt bezdeficīta budžetu, aģentūru LETA informēja VM preses sekretārs Oskars Šneiders.

Pēc psihoneiroloģiskās slimnīcas vadītāja Čāčus teiktā, lai nodrošinātu slimnīcas darbu, trūkst ap 300 000 latu, bet ap 400 000 latu esot jāmaksā rekonstrukcijas kredītsaistībās.

Sapulces dalībnieki apstiprinājuši slimnīcas attīstības stratēģiju 2012.-2018.gadam un uz tā pamata izstrādāto biznesa plānu 2012.-2015.gadam, kas paredz līdz 2013.gada 31.decembrim novērst šo līdzekļu iztrūkumu.

Sapulces laikā kapitāla daļu turētāja pārstāvis VM valsts sekretārs Rinalds Muciņš esot norādījis, ka, īstenojot valdības uzdevumu, slimnīcas valdei ir jāsasniedz minētajos dokumentos izvirzītie darbības un attīstības mērķi. Tie paredz arī sabalansētas naudas plūsmas un pozitīvu rentabilitātes rādītāju sasniegšanu.

Tāpat sapulcē tika pieņemts lēmums par slimnīcas valdes locekļu skaita samazināšanu no diviem uz vienu. Kā pastāstīja Šneiders, no 2012.gada 1.decembra darbu kā valdes priekšsēdētājs turpinās līdzšinējais slimnīcas vadītājs Čāčus, bet valdes locekle Aisma Bredovska no valdes locekļa amata pienākumiem atbrīvota pēc pašas iniciatīvas.

Publicitātes foto

Komentāri