Latvijā strauji pieaug mazumtirdzniecības apgrozījums, Mixnews.lv

Latvijā strauji pieaug mazumtirdzniecības apgrozījums (1)

фото

Ekonomika | 2013. gada 8. janvārī plkst. 15:03

Mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā pagājušā gada novembrī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi, palielinājās par 8,7%, kas ir straujākais pieaugums Eiropas Savienībā, liecina ES statistikas biroja "Eurostat" jaunākie dati.

Lielākais mazumtirdzniecības apjoma kāpums aiz Latvijas reģistrēts Beļģijā - par 4,5% un Igaunijā - par 4,3%. Savukārt lielākais mazumtirdzniecības samazinājums reģistrēts Spānijā - par 9,6%, Slovēnijā - par 6,1%, kā arī Bulgārijā un Portugālē - par 5,2%. Tikmēr Lietuvā mazumtirdzniecības apjoms novembrī pieauga par 2%.

Visās ES valstīs mazumtirdzniecības apgrozījums novembrī, salīdzinot ar 2011.gada attiecīgo mēnesi, samazinājās par 1,3%, bet eirozonā - par 2,6%. Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi mazumtirdzniecības apgrozījums ES palielinājās par 0,2%, bet eirozonā - par 0,1%.

Straujākā mazumtirdzniecības izaugsme fiksēta Somijā - par 2,2%, Rumānijā - par 1,9% un Latvijā - par 1,4%. Savukārt lielākais samazinājums reģistrēts Luksemburgā - par 4,5%, kā arī Īrijā un Portugālē - par 1,3%.

Tikmēr Lietuvā mazumtirdzniecība mēneša laikā saruka par 0,1%, bet Igaunijā samazinājās par 0,2%.

Foto: ir.lv, asg-corp.ru

Komentāri 1
aiepirms 6 gadiem
Tad jau Latvijas iedzīvotāji nav tik trūcīgi, kā visi apgalvo...