Pirms eiro ieviešanas monitorēs cenas 120 precēm un pakalpojumiem, Mixnews.lv

Pirms eiro ieviešanas monitorēs cenas 120 precēm un pakalpojumiem

фото

Ekonomika | 2013. gada 9. janvārī plkst. 12:07

Visā Latvijā šā gada un 2014.gada laikā patēriņa cenu monitoringa gaitā plānots uzraudzīt 120 preču un pakalpojumu cenas, lai ierobežotu eiro ieviešanas izmantošanu preču un pakalpojumu cenu paaugstināšanai, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Patēriņa cenu monitorings ir viens no Latvijas Nacionālā eiro ieviešanas plānā iekļautajiem pasākumiem, kura galvenais mērķis ir novērot cenu svārstības pirms eiro ieviešanas un tās laikā, lai identificētu nepamatotu un spekulatīvu cenu kāpumu tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietās.

Monitoringu plānots veikt šogad un 2014.gadā, šī pasākuma nodrošināšanai īstenojot divus publiskos iepirkumus, un tam atvēlēti kopā 93 564 lati. Izmaksas aprēķinātas, ņemot vērā Latvijas Bankas izstrādāto cenu monitoringa metodoloģiju, kā arī Centrālās statistikas pārvaldes pieredzi un ieteikumus par šāda pakalpojuma veikšanas iespējamajiem darba apjomiem un nepieciešamo cilvēku skaitu.

Cenu monitoringu plānots veikt reizi mēnesī Rīgā, Daugavpilī, Rēzeknē, Jelgavā, Valmierā, Liepājā un Ventspilī, paredzot monitorēt un fiksēt aptuveni 120 preču un pakalpojumu cenas dažādās tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietās.

Katrai precei un pakalpojumam katrā pilsētā cenas tiks reģistrētas vairākās tirdzniecības vai pakalpojumu sniegšanas vietās. Trīs mēnešus pirms un trīs mēnešus pēc eiro ieviešanas dienas, t.i., paralēlās cenu atspoguļošanas periodā, monitorēšanu paredzēts veikt četras reizes mēnesī.

foto: lat.mixnews.lv

Komentāri