Lietuvas premjers novēl Latvijai ieviest eiro 2014.gadā, Mixnews.lv

Lietuvas premjers novēl Latvijai ieviest eiro 2014.gadā

фото

Ekonomika | 2013. gada 10. janvārī plkst. 14:11

Lietuvas premjers novēl Latvijai ieviest eiro 2014.gadā Lietuvas jaunā premjerministra Aļģirda Butkeviča novēlējums Latvijai ir īstenot ieceri un 2014.gadā ieviest eiro.

Pēc tikšanās ar Latvijas Ministru prezidentu Valdi Dombrovski Lietuvas valdības vadītājs atzina, ka atbalsta Latviju, lai tā 2014.gadā ieviestu eiro. Arī viņam ir bijis tas gods parakstīt lēmumu par eiro ieviešanu Lietuvā, lai gan kopš šī lēmuma parakstīšanas notikušas novirzes no nospraustā plāna.

Tomēr viņš uzskata, ka eiro ieviešanas plāns ir ambiciozs un nozīmīgs un, ņemot vērā Latvijas pašreizējo salīdzinoši labi ekonomisko situāciju, šis plāns ir jāīsteno.

"Es varētu ļoti daudz runāt par eiro ieviešanas priekšrocībām, bet nav īstā vieta to darīt. Bet tas būtu pats sirsnīgākais novēlējums," sacīja Lietuvas premjers.

foto: 15min.lt

Vaicāts, kāda Lietuvā ir iedzīvotāju attieksme pret eiro ieviešanu, viņš atbildēja, ka tā ir pozitīva. Turklāt jau šī mēneša beigās notiks tikšanās ar Lietuvas finanšu ministru un Lietuvas Banku, lai veidotu pasākumu plānu eiro ieviešanai.

Jau ziņots, ka Latvija eiro plāno ieviest 2014.gadā.

Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs ceturtdien ieradies Latvijā savā pirmajā oficiālajā ārvalstu vizītē.

Komentāri