Līdz martam pētīs kultūras darbinieku atalgojumu, Mixnews.lv

Līdz martam pētīs kultūras darbinieku atalgojumu

фото

Ekonomika | 2013. gada 11. janvārī plkst. 10:06

Līdz 1.martam Kultūras ministrija sadarbībā ar citām institūcijām, ieskaitot arī Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO) iecerējusi veikt pētījumu, kāds ir kultūras darbinieku atalgojums un kā tas salīdzinās ar citām nozarēm Latvijā, lai pamatotu, ka kultūra ir viena no zemāk apmaksātajām nozarēm Latvijā, piektdien intervijā Latvijas Radio sacīja LNSO direktore Ilze Paidere-Staķe.

Viņa norādīja, ka šāda vienošanās panākta ceturtdienas tikšanās laikā ar kultūras ministri Žanetu Jaunzemi - Grendi, kurā tika pārrunāta situācija LNSO pēc tā mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Karela Marka Šišona paziņojuma par līguma laušanu.

Paidere - Staķe gan atzina, ka nekādas citas vienošanās, piemēram, par orķestra mūziķu algu pieaugumu nav panāktas. LNSO direktore norādīja, ka šobrīd vidējā alga orķestrī ir 450 pirms nodokļu nomaksas, tā tika uz pusi samazināta krīzes laikā un kopš tā brīža nav pieaugusi. Savukārt, piemēram, Igaunijā mūziķu alga ir divas reizes lielāka.

Paidere-Staķe norādīja, ka viņa neprasa strauju algas pieaugumu visiem darbiniekiem uzreiz, taču vēlētos panākt 10% pieaugumu orķestra mūziķiem ik gadu.

Šobrīd orķestrī strādā 93 mūziķi.

Jau vēstīts, ka Šišons pagājušā gada nogalē paziņoja, ka 1.janvārī pamet darbu LNSO. Līgums tiek lauzts pirms laika. Iemesli ir mazais finansējums orķestrim un Kultūras ministrijas doto solījumu nepildīšana.

Šišons arī paziņojumā presei norādīja, ka tā dēļ ir zaudējis lielākās daļas LNSO mūziķu atbalstu, kas nepieciešams, lai sasniegtu mākslinieciskos mērķus.

foto: diena.lv

Komentāri