LM: Sākot darbu, bezdarbnieka statusu varētu saglabāt trīs mēnešus, Mixnews.lv

LM: Sākot darbu, bezdarbnieka statusu varētu saglabāt trīs mēnešus

фото

Ekonomika | 2013. gada 11. janvārī plkst. 16:08

Bezdarbniekam, kurš sācis strādāt, bezdarbnieka statusu varētu saglabāt trīs mēnešus, divu mēnešu vietā, kā tas ir patlaban, uzskata Labklājības ministrija (LM).

Jau ziņots, ka trešdien Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) diskusijā izskanēja ierosinājums bezdarbniekam, sākot darbu kādā uzņēmumā, nodrošināt iespēju saglabāt bezdarbnieka statusu četrus līdz sešus mēnešus bez pabalsta saņemšanas iespējas, lai gadījumā, ja uzņēmums nolemj nesadarboties ar bezdarbnieku, viņš var atgriezties bezdarbnieka statusā.

"Uzskatām, ka priekšlikums būtu vērtējams kā atbalstāms," aģentūrai LETA sacīja LM Darba politikas departamenta vecākā eksperte Līga Emule-Konone. Vienlaikus viņa uzsvēra, ka būtu nepieciešams šo laiku pagarināt tikai par vienu mēnesi, tādējādi tas tiktu salāgots ar noteikto maksimālo darbinieka pārbaudes laiku.

Priekšlikums, kā izrādās, izteikts tieši laikā, jo LM patlaban virza grozījumus Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā. Pēc Emules-Konones vārdiem, tajos varētu iekļaut arī minēto priekšlikumu, šī iespēja tikšot vērtēta. Patlaban likumprojekts atrodas starpinstitūciju saskaņošanas procesā.

foto: kasjauns.lv

Komentāri