Gada pirmajā dienā naudu Latvijas Bankā maina nelielu uzņēmumu pārstāvji un iedzīvotāji (Papildināts), Mixnews.lv

Gada pirmajā dienā naudu Latvijas Bankā maina nelielu uzņēmumu pārstāvji un iedzīvotāji (Papildināts)

фото

Ekonomika | 2014. gada 1. janvārī plkst. 11:59

Latvijas Bankas kasē Rīgā trešdien daudzi cilvēki maina latus pret eiro. Liela daļa ļaužu, kas trešdien maina naudu Latvijas Bankas kasē Rīgā, ir tirgotāji un citu nelielu uzņēmumu pārstāvji, liecina aģentūras LETA novērojumi un rindā gaidītāju teiktais.

Tirgotājiem, kas nav bijuši gatavi "iesaldēt" naudu, pērkot eiro sākumkomplektus pagājušā gada nogalē, nepieciešama skaidra nauda kasē rīt, kad plānots atsākt tirdzniecību.

Tāpat daudzi cilvēki atzina, ka naudu izlēmuši mainīt tieši gada pirmajā dienā, jo trešdien Rīgā sabiedriskā transports un autostāvvietas pieejamas bez maksas, līdz ar to, pēc viņu domām, šādi esot izdevies ieekonomēt naudu.

Kase darbu sāka pl.11:00, un jau pirms tam pie bankas veidojās rinda. Kases telpās visu laku ir vismaz 40 cilvēki, un to skaitam ir tendence pieaugt.

Vispirms daudzi ļaudis dodas nevis uz Latvijas Bankas kasi, bet gan uz centrālo ēku, taču tad uzzina, ka kases atrodas pretējā Krišjāņa Valdemāra ielas pusē, un mēro ceļu atpakaļ.

Galvenokārt cilvēki maina latu un santīmu monētas. Arī apmaiņā galvenokārt tiek saņemtas eiro monētas.

Kā novēroja aģentūra LETA, Latvijas Bankas darbinieki no dienesta telpām iznesuši papildus krēslus, lai rindā gaidītāji varētu apsēsties. Vairāki cilvēki gan izlemj negaidīt, apgalvojot, ka dosies naudu samainīt uz komercbankām, kur, viņuprāt, rindu nebūs.

Latvijas Bankā naudu mainīt šodien ieradušies arī vairāki mazo uzņēmumu pārstāvji, piemēram, kāds tirgotājs no Imantas, kuram nepieciešama skaidra eiro nauda kasē.

Vairāki ļaudis vēlējās iegādāties arī eiro sākumkomplektus, maksājot kaut ar eiro, taču šāda iespēja Latvijas Bankā šodien netiek piedāvāta. Latvijas Bankā 1.janvārī iespējams tikai samainīt latus pret eiro.

Kā ziņots, pirmajā Latvijas pievienošanās eirozonai dienā strādā gan Latvijas Bankas kases, gan vairāku komercbanku filiāles. Gada pirmā diena ir svētku diena un parasti brīvdiena bankās, taču šoreiz vairākas bankas vērušas durvis, lai klienti vajadzības gadījumā varētu samainīt latus pret eiro.

Latvijas Bankas kases Rīgā, Daugavpilī un Liepājā strādā no pl.11:00 līdz 15:00, informē centrālā banka. Savukārt "Nordea" banka trešdien no pl.11:00 līdz 15:00 skaidras naudas operācijām būs atvērusi divus klientu apkalpošanas centrus Rīgā - "Nordea māja" K.Valdemāra ielā 62 un "Tērbata" Tērbatas ielā 4.

No "SEB bankas" filiālēm trešdien strādās Āgenskalna, Rīdzenes, Daugavpils, Jelgavas, Liepājas, Madonas, Rāznas, Talsu, Valmieras, Vidzemes filiāles. Tās būs atvērtas no pl.12:00 līdz pl.15:00. Gada pirmajā dienā no pl.12:00 līdz 15:00 strādās arī sešas "Swedbank" filiāles - "Centrs" un "Ķīpsala" Rīgā, kā arī filiāles Valmierā, Liepājā, Ventspilī un Daugavpilī.

Visas "Citadeles", "DNB bankas", "Norvik bankas" filiāles 2014.gada pirmajā dienā ir slēgtas.

Latvija līdz ar 2014.gada iestāšanos kļuvusi par 18.eirozonas valsti. Pāreja no latiem uz eiro notika saskaņā ar oficiālo kursu - viens eiro ir 0,702804 lati jeb 1,42 eiro par vienu latu.

Komentāri