Tallinas autoosta pārmet "Ecolines" reisu kavēšanos, Mixnews.lv

Tallinas autoosta pārmet "Ecolines" reisu kavēšanos

фото

Ekonomika | 2013. gada 14. janvārī plkst. 19:27

Tallinas Autobusu terminālis vērsies Igaunijas Ekonomikas ministrijā, aicinot pieprasīt no Latvijas kompānijas "Ecolines" punktualitāti reisu veikšanā, ziņo LETA, atsaucoties uz Igaunijas medijiem.

Vēstuli ministrijai parakstījis Tallinas Autobusu termināļa valdes loceklis Andress Osula, kura tēvam Hugo Osulam pieder konkurējošie pasažieru pārvadātāji "Sebe" un "Lux Express", kā arī Tallinas Autobusu terminālis.

Vēstulē Igaunijas Ekonomikas ministrijai norādīts, ka "Ecolines" autobusu reisi netiek veikti punktuāli, kas rada haosu termināļa darbā.

"Ecolines" reisu grafiks ir ļoti blīvs, tādēļ gadījumos, kad pilsētā ir satiksmes sastrēgumi, problēmas uz robežas vai pasliktinās satiksmes apstākļi, "Ecolines" autobusi ierodas vēlāk un autoostai ir grūtības atrast brīvu pieturvietu pasažieru uzņemšanai, teikts vēstulē.

Vēstulē ministrijai pievienots ziņojums, kurā rakstīts, ka 2012.gadā trešā daļa "Ecolines" reisu Tallinas autoostā ieradās pārāk vēlu. Lielākā kavēšanās sasniedza 58 minūtes.

Savukārt "Ecolines" izpilddirektors Andris Podgornijs norāda, ka šādas problēmas ir visiem pasažieru pārvadātājiem Tallinas autoostā, bet Osula ministrijai sūdzas tikai par "Ecolines".

"Ecolines" ir kļuvusi pārāk liela starptautiskajiem konkurentiem un un Hugo Osula izmanto savu ietekmi, lai izspiestu kompāniju no tirgus, sacīja Podgornijs.

Pēc viņa sacītā, problēmas sākās, kad "Ecolines" kļuva par spēcīgu konkurentu Osulas uzņēmumiem maršrutā Tallina-Sanktpēterburga. "Ziemassvētku laikā Osula sacīja, ka viņa "Lux Express" pārvadāja 9000 Krievijas tūristus uz Tallinu. Mēs pārvadājām 6000. Ja ņem vērā, ka biļete maksā 30 eiro, tā ir diezgan ievērojama naudas summa," sacīja Podgornijs. "Tā kā mēs esam vienīgie nopietnie konkurenti starptautiskajos pārvadājumos, ar Osulu ir daudz problēmu," sacīja Podgornijs.

Viņš arī apsūdzēja Tallinas Autobusu termināli negodīgā rīcībā pret "Ecolines", piemēram, piespiežot kompānijas autobusiem izmantot tālākās pieturvietas, savukārt Osulas kompānijas var izmantot pieturvietas, kurām vieglāk piekļūt.

Andress Osula noliedza šīs apsūdzības.

"Atšķirībā no Latvijas amatpersonām, kas apsūdzētas oligarhijā, Igaunija ir spējusi samērā labi organizēt savu sabiedrisko transportu un noteikumus, līdz ar to šādu negodīgu apiešanos, kurā "Ecolines" apsūdz Tallinas Autobusu termināli, var ļoti viegli un skaidri atklāt," sacīja Andress Osula.

Komentāri