Pasažieru pārvadātājiem saistībā ar pāreju uz eiro nav bijis starpgadījumu, Mixnews.lv

Pasažieru pārvadātājiem saistībā ar pāreju uz eiro nav bijis starpgadījumu

фото

Ekonomika | 2014. gada 1. janvārī plkst. 14:30

Lielākajiem pasažieru pārvadātājiem gada pirmajā dienā nav bijis starpgadījumu saistībā ar pāreju uz eiro un norēķiniem divās valūtās, liecina aģentūras LETA veiktā aptauja.

Pasažieru pārvadājumu uzņēmumā "Nordeka" aģentūrai LETA pastāstīja, ka darbs rit bez aizķeršanās un pāreja uz eiro notikusi bez problēmām. Pasažieri par biļetēm norēķinās gan latos, gan eiro. Arī šoferiem problēmas pasažieru apkalpošana nesagādājot, jo pirms tam ir notikušas apmācības.

Liepājas autobusu parka dispečeru dienestā aģentūra LETA uzzināja, ka līdz šim sūdzības no šoferiem un pasažieriem saistībā ar valūtas maiņu nav saņemtas. Detalizētāku informāciju gan neizdevās uzzināt, jo patlaban visi šoferi ir reisos.

Cēsu autoostā pasažieri biļetes pārsvarā iegādājas, izmantojot latus, aģentūrai LETA pastāstīja autoostas dispečeru dienestā. Līdz šim starpgadījumi saistībā ar abu valūtu izmantošanu nav novēroti, taču iedzīvotāji priecājoties, atlikumā saņemot spīdīgās eiro monētas.

Uzņēmums "Valmieras autobusu parks" jau pirms gadu mijas paziņoja, ka no 1.janvāra turpmākās divas nedēļas maksājumi par pakalpojumiem ir veicami divās valūtās - gan latos, gan eiro, bet no 15.janvāra - tikai eiro. Jaunā gada pirmajā dienā starpgadījumi nav novēroti, atzina uzņēmuma Valmieras autoostas dispečerdienestā.

Uzņēmuma "Pasažieru vilciens" pārstāve Jana Priedniece aģentūrai LETA pastāstīja, ka cilvēki par biļetēm pārsvarā norēķinās latos, un tādu, kas norēķinās eiro, trešdien bijis ļoti maz. Sazinoties ar vilcienu konduktoriem, noskaidrots, ka līdz šim nekādu neskaidrību nav bijis. Savukārt Centrālajā dzelzceļa stacijā viņa novērojusi, ka cilvēki pie biļešu kasēm ierodas ar savām krājkasītēm, lai iegādātos mēnešbiļetes, norēķinoties par tām santīmu monētās. Viņa gan uzsvēra, ka tā nevajadzētu rīkoties, jo kasierēm aizņem daudz laika, lai šīs monētas saskaitītu.

Rindas pie biļešu kasēm trešdien vēl nav veidojušās. Taču biļešu kasēs naudas maiņai ir pietiekoši, uzsvēra Priedniece.

Jau ziņots, ka Latvija līdz ar gadumiju kļuva par 18 eirozonas dalībvalsti, nomainot latus pret eiro.

Komentāri