FM: Latvijas pievienošanās eirozonai noritējusi sekmīgi, Mixnews.lv

FM: Latvijas pievienošanās eirozonai noritējusi sekmīgi

фото

Ekonomika | 2014. gada 1. janvārī plkst. 14:37

Latvijas pievienošanās eirozonai noritējusi sekmīgi, arī banku sektora pāreja uz eiro noritējusi veiksmīgi, trešdien žurnālistiem atzina Finanšu ministrijas valsts sekretāre Sanita Bajāre.

Pirmajās 14 stundās pēc 2014.gada iestāšanās ir īstenots virsuzdevums nodrošināt, lai valūtas maiņa noritētu iedzīvotājiem ērti un droši neatkarīgi no tā, vai ļaudis mīt Rīgas sirdī vai attālākos rajonos. Banku pakalpojumos, arī visu diennakti strādājošo komersantu darbā faktiski nav bijuši pārrāvumi vai arī tie bijuši minimāli, informē LETA.

Bajāre uzsvēra, ka gadumijas nakts un valsts pievienošanās eirozonai ir viens no visrūpīgāk plānotajiem procesiem Latvijas vēsturē. Vērienīgais projekts sākās jau gandrīz pirms desmit gadiem, kad Latvija iestājās Eiropas Savienībā.

Finanšu ministrijas valsts sekretāre pateicās visiem, kas gadu mijas nakti pavadīja darbā, rūpējoties par raitu valūtas maiņas procesu. Viņa pateicību teica gan valsts sektorā strādājošiem, gan banku pārstāvjiem, gan medijiem, gan policistiem, kas rūpējās par drošību, gan arī komersantiem.

Patlaban eiro pielāgota jau lielākā daļa valsts sistēmu, pielāgotas arī banku sistēmas. Veikta virknes juridisko dokumentu pilnveidošana un sakārtošana.

Par pavisam pabeigtu procesu varēs runāt pēc pusgada, kad noslēgsies cenu dubultās atspoguļošanas periods.

Bajāre aicināja nākamajās dienās nesteigties, nedusmoties, nedrūzmēties, neveidot rindas un lieki neiet uz banku filiālēm.

Komentāri