Iedzīvotāji izmanto iespēju izņemt piecu eiro banknotes no SEB bankas bankomātiem, Mixnews.lv

Iedzīvotāji izmanto iespēju izņemt piecu eiro banknotes no SEB bankas bankomātiem

фото

Ekonomika | 2014. gada 1. janvārī plkst. 15:07

"SEB bankas" bankomātos iedzīvotāji dod priekšroku nelielu summu izņemšanai un 17% izvēlējušies izņemt piecu eiro banknotes, informēja "SEB bankas" pārstāve Anna Vilsone.

Trešdien "SEB bankas" bankomāti ir vienīgie, no kuriem var izņemt piecu eiro banknotes, ziņo LETA.

Savukārt 21% iedzīvotāju izvēlējušies izņemt desmit eiro banknotes.

Līdz pl.12:00 "SEB bankas" bankomātos bija veikti gandrīz 4000 skaidras naudas izmaksas darījumu, kas ir par 63% vairāk nekā pagājušā gada 1.janvāra rītā līdz pl.12:00, un izsniegtā summa pārsniedza 230 000 eiro, kas par 74% pārsniedz attiecīgā laika perioda naudas apgrozījuma apjomu.

"SEB banka" bankomātu darbība tika atjaunota jau dažas minūtes pēc pusnakts. Līdz ar eiro ieviešanu iedzīvotāji nevilcinājās iegūt savā rīcībā pirmās eiro banknotes, tai skaitā arī piecu eiro banknotes, informēja Vilsone, piebilstot, ka šāds solis ļauj pēc iespējas lielākam klientu lokam saņemt bankomātā summu, kas maksimāli pietuvināta Latvijas iedzīvotājiem ierastajam banknošu nominālu klāstam, no kuriem mazākā šobrīd ir pieci eiro.

"2013. gada maijā apgrozībā tika laista jaunā parauga piecu eiro banknote, kas salīdzinājumā ar iepriekšējo, ir ražota no cita materiāla. "SEB bankas" veiktie testi skaidras naudas izmaksu bankomātos uzrādīja pozitīvus rezultātus un tika pieņemts lēmums, ka klientiem skaidras naudas izmaksas bankomātos jābūt pieejamām arī 5 eiro banknotēm. Līdz ar to, kopš 2014.gada 1.janvāra "SEB bankas" skaidras naudas izmaksas bankomātos klientiem ir iespēja izņemt eiro banknotes 5, 10 un 20 eiro nominālvērtībā," informē "SEB bankas" prezidents Ainārs Ozols.

Turklāt, ņemot vērā, ka eiro banknotes ir dažāda lieluma, eiro banknotes "SEB bankas" naudas izmaksas bankomātos tiks izsniegtas tādā veidā, lai mazākās nominālvērtības un attiecīgi mazākās izmēra banknotes atrastos virspusē, bet lielākās banknotes - secīgi apakšpusē, acumirklī ļaujot pārliecināties par izsniegto banknošu daudzumu, piebilda Vilsone.

No visiem "SEB bankas" bankomātiem var izņemt eiro, savukārt vēl līdz 14.janvārim iemaksas/izmaksas bankomātos ir iespējams bez maksas iemaksāt latus. Tie automātiski un pēc oficiāla kursa tiks konvertēti uz eiro.

Trešdien "SEB bankas" bankomāti ir vienīgie, no kuriem var izņemt piecu eiro banknotes.

"Nordea" bankas bankomātos sākotnēji iedzīvotāji varēs izņemt desmit un 50 nominālu banknotes, bet no 2.janvāra bankomāti pakāpeniski tiks papildināti arī ar piecu un 20 nominālu eiro valūtas banknotēm.

"Swedbank" naudas izmaksas bankomātos pēc to darba atsākšanas var izņemt 10, 20 un 50 eiro banknošu nominālus.

Komentāri