Banku vadītāji apliecina, ka pāreja uz eiro noritēja veiksmīgi un raiti, Mixnews.lv

Banku vadītāji apliecina, ka pāreja uz eiro noritēja veiksmīgi un raiti

фото

Ekonomika | 2014. gada 1. janvārī plkst. 17:27

Pāreja uz eiro notikusi veiksmīgi un raiti, trešdien žurnālistiem apliecināja vairāku komercbanku vadītāji, ziņo LETA.

"Swedbank" valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis informēja, ka pāreja uz eiro noritēja ļoti veiksmīgi, klienti izjuta minimālas neērtības, maksājumu kartes gadu mijā bija pieejamas gandrīz visu laiku, bet no pl.5:30 bija pieejama internetbanka un visi iekšbankas maksājumi.

Patlaban visi pakalpojumi ir pieejami, izņemot kredītus, kas saskaņā ar plānu būs pieejami rīt, un izņemot starpbanku norēķinus, kas arī būs pieejami no rītdienas.

Trešdien strādāja vairākas "Swedbank" filiāles. Mančinskis vērtēja, ka aktivitāte filiālēs ir bijusi normāla, pārsvarā veiktas ikdienas latu un eiro maiņas operācijas. Ažiotāžas nav un arī tuvākajā laikā viņš aicināja tādu neveidot, izlietot latus norēķiniem par pirkumiem, bet monētas ziedot.

"SEB bankas" valdes priekšsēdētājs Ainārs Ozols informēja, ka "SEB bankā" mobilizācijas pakāpe bija ļoti augsta, un "viss sanāca ļoti labi". Karšu norēķini bija pieejami gandrīz visu laiku, plkst.6 no rīta darbu sāka internetbanka.

Ozols izteica pateicību Latvijas sabiedrībai un klientiem, kas ir uzvedušies ļoti racionāli un tādējādi padarīja eiro ieviešanu vienkāršāku. Ozols pauda pateicību arī naktī strādājušajiem kolēģiem. Savukārt šodien cilvēki izmanto iepazīšanās pakalpojums, proti, paskatās internetbankā, cik kontā ir eiro līdzšinējo latu vietā, cilvēki arī iet uz bankomātiem izņemt eiro banknotes, vispopulārākās ir 10 eiro banknotes, tām seko piecu eiro banknotes.

"SEB bankas" dati rāda, ka ar karti pirmais norēķins tika veikts 11 minūtes pēc pusnakts "BBārā" Rīgā, Doma laukumā, un maksājums bija 4,75 eiro apmērā. Savukārt vēl pēc divām minūtēm tika veikti divi mazi maksājumi pelmeņu ēstuvē Kaļķu ielā.

Arī bankas "Citadele" valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis apliecināja, ka pārejas process noritēja veiksmīgi un raiti, visi klientu konti ir konvertēti uz eiro, bankomātu un karšu transakcijas noritēja bez pārtraukumiem un arī internetbanka jau sākusi darbu. "Citadeles" dati rāda, ka pirmais bankomāts pēc pusnakts tika izmantots Doma laukumā, un nauda tika izņemta četras minūtes pāri pusnaktij. Kopumā izskatās, ka pārejas uz eiro darbi noritējuši ātrāk, nekā bija plānots, sacīja Beļavskis.

Kā ziņots, arī Finanšu ministrijas valsts sekretāre Sanita Bajāre atzina, ka Latvijas pievienošanās eirozonai noritējusi sekmīgi, arī banku sektora pāreja uz eiro noritējusi veiksmīgi.

Komentāri