Latvijas Banka rūpēsies par regulāru Latvijas eiro monētu kalšanu, Mixnews.lv

Latvijas Banka rūpēsies par regulāru Latvijas eiro monētu kalšanu

фото

Ekonomika | 2014. gada 1. janvārī plkst. 19:07

Lai Latvijas eiro monētas neizzustu no aprites, Latvijas Banka rūpēsies par regulāru Latvijas eiro monētu kalšanu, ziņo LETA.

Latvijas Bankas Kases un naudas apgrozības pārvaldes vadītājs Jānis Blūms trešdien žurnālistiem sacīja, ka numismātu interese par Latvijas eiro monētām ir milzīga. Mūsu valsts eiro monētas interesē ne tikai tāpēc, ka tās ir ļoti skaistas, bet arī tāpēc, ka Latvija ir maza valsts. Arī Monako un Vatikāna monētas ir numismātisks retums, sacīja Blūms.

Viņš solīja, ka Latvijas Banka rūpēsies par to, lai Latvijas eiro monētas tiktu regulāri "piekaltas klāt", tas gan nenotiks gluži katru gadu. Centrālā banka rūpēsies, lai Latvijas eiro monētas nepazustu no aprites un lai tās varētu ilgi atgādināt par sevi.

Blūms pauda pārliecību, ka Latvijas eiro monētas ir skaistākās monētas.

Kā ziņots, uz Latvijas eiro centu monētām attēlots Latvijas ģerboņa attēls, savukārt uz eiro monētām - tautumeitas portrets. Šie simboli savulaik tika izraudzīti tautas ideju konkursā.

Eiro monētām ir šāda skaitliskā vērtība - viens, divi, pieci, desmit, 20, 50 eirocenti, kā arī viena un divu eiro monētas. Latvijas iedzīvotājiem jāatceras, ka eiro monētu aversa jeb priekšpuses dizains visās eirozonas valstīs ir vienāds, savukārt monētu reversa jeb aizmugures dizains atšķiras.

Lai arī eiro monētu reversa dizains atšķiras, tās ir likumīgs maksāšanas līdzeklis ikvienā eirozonas valstī. Tādējādi Latvijas eiro monētas ceļos pa visu eirozonu, savukārt Latvijas iedzīvotāju maciņos nonāks citu eirozonas valstu izdotās eiro monētas.

Komentāri