Vilks: Latvija ies Somijas un Igaunijas ceļu, Mixnews.lv

Vilks: Latvija ies Somijas un Igaunijas ceļu

фото

Ekonomika | 2014. gada 1. janvārī plkst. 21:27

Eiro ieviešana ir bijusi sekmīga, tas parāda, cik nopietni mēs bijām gatavojušies. Esam novadījuši pārdomātu procesu desmit gadu garumā, intervijā Latvijas Televīzijā sacīja Latvijas finanšu ministrs Andris Vilks.

Ministrs pateicās visiem, kuri šajā procesā piedalījušies.

"Tas ir mūsu visu nopelns, tāpat kā krīzes pārvarēšana. Pieņemtie lēmumi bija smagi – bet svarīgi ir uzticēties. Eiro padarīs ekonomikas attīstību dinamiskāku, izaugsmi pārskatāmāku, tas savukārt atspoguļosies algās, jaunās darba vietās. Labāk kļūs ar katru gadu, bet ir jāstrādā," solīja Vilks.

Latvijai jātiecas iekļūt pēc iespējas augstāk dažādos konkurētspējas reitingos, tas parāda valsts spēku un dod iespēju piesaistīt investīcijas, kas savukārt iespaido labklājības līmeņa celšanos.

Savukārt ekonomists Jānis Ošlejs uzskata, ka eiro lietošana Latviju vājinās, jo eirozonā attīstās stiprās valstis, bet vājās netiek attīstītas. Viņaprāt, jālemj, vai Latvija ies Vācijas vai Spānijas pēdās.

Vilks apgalvoja, ka Latvija ies Somijas, Igaunijas un Slovākijas ceļu. Un arī Eiropas Savienība ir apzinājusi kļūdas un vairs nepieļaus fiskālās politikas neievērošanu, kas Eiropas dienvidu valstis novedušas smagā situācijā.

Komentāri