JPMorgan aptur dolāru pārskaitījumu apstiprināšanu Latvijas bankām, Mixnews.lv

JPMorgan aptur dolāru pārskaitījumu apstiprināšanu Latvijas bankām

фото

Ekonomika | 2014. gada 2. janvārī plkst. 11:55

ASV banka "JPMorgan Chase & Co" cīņā ar naudas atmazgāšanu apturējusi ASV dolāru pārskaitījumu apstiprināšanu Latvijas bankām, atsaucoties uz aģentūru "Bloomberg", ziņo LETA.

""JPMorgan" bez šaubām bija svarīgs partneris. Bet tas nekavēs tālāku darbību un citu partneru meklēšanu," paziņoja Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis.

Līdz ar to Latvijas bankas starptautiskiem dolāru pārskaitījumiem var izmantot tikai divas rietumu bankas - "Deutsche Bank AG" un "Commerzbank AG".

Ņujorkā bāzētā "JPMorgan" banka atteicās komentēt Bičevska izteikumus, tāpat arī "Deutsche Bank AG" un "Commerzbank AG" atteicās aģentūrai "Bloomberg" komentēt "JPMorgan" lēmuma ietekmi uz viņu biznesu.

"JPMorgan" lēmums saistīts ar ASV Valūtas kontroles biroja 2013.gada janvārī izdoto rīkojumu bankai uzlabot "iekšējās kontroles un neatkarīgās pārbaudes" cīņai ar naudas atmazgāšanu. Rīkojumā teikts, ka banka "nav atklājusi būtisku daudzumu aizdomīgu aktivitāšu" un nav par tām ziņojusi atbildīgajiem dienestiem.

"JPMorgan" ne atzina, ne noliedza vainu nepietiekamā naudas plūsmas kontrolē, norādot, ka banka cītīgi strādā, lai novērstu rīkojumā uzskaitītās nepilnības.

"JPMorgan" augustā paziņoja, ka tā pārbauda korespondētājbanku darījumu struktūrvienības darbību, kā arī neuzņems jaunus klientus un jaunus darbības virzienus.

Pieejas zaudēšana korespondējošām bankām var palielināt nerezidentu biznesa izmaksas, skaidro Ženēvā bāzētās aktīvu menedžmenta un konsultāciju kompānijas "Maximus Capital SA" vadītājs Jevgenijs Zolotarjevs.

"Tas nozīmē, ka mazākām bankām dolāru pārskaitījumu apstiprināšana izmaksās dārgāk. Tik un tā varēs saņemt apstiprinājumu ASV dolāriem, bet maksājumu veikšanai nākas iet cauri vairākām starpnieku kārtām," aģentūrai "Bloomberg" skaidroja Zolotarjevs.

Finanšu konsultāciju grupas "Promontory Financial Group" izpilddirektors Maikls Dausons norādīja, ka Latvijas banku reputācija vēl joprojām cieš no aizvadītās desmitgades problēmām.

Komentāri