Virši-A: Pēc eiro ieviešanas pieauguši norēķini ar sīknaudu, Mixnews.lv

Virši-A: Pēc eiro ieviešanas pieauguši norēķini ar sīknaudu

фото

Ekonomika | 2014. gada 2. janvārī plkst. 13:29

Degvielas tirgotāja "Virši-A" uzpildes stacijās pēc eiro ieviešanas pieauguši norēķini ar sīknaudu, jo cilvēki vēlas atbrīvoties no latiem un santīmiem, ziņo "Nozare.lv".

Pirmajā dienā visos "Virši-A" stacijās klienti cenšoties veikt maksimāli precīzus pirkumus ar skaidru naudu. Tai pat laikā, lai izvairītos no tendences, ka DUS kļūst par naudas maiņas punktu, uzņēmuma pārstāvji ir aicinājuši klientus, cik vien iespējams, nenorēķināties ar liela nomināla latu banknotēm.

Pircēji to ievērojot un esot saprotoši, līdz ar to tik pat aktīvi tiek izmantotas arī maksājuma kartes.

Uzņēmuma pirkumu čekos tiek atspoguļots atlikums eiro, līdz ar to cilvēki rūpīgi sekojot līdzi, un līdz šim nekādi starpgadījumi nav novēroti.

Viens kuriozs gadījums gan noticis Krustpilī, kur kāds, visticamāk, ārzemēs dzīvojošs pircējs, kurš Latvijā viesojies gadu mijā, neesot bijis informēts par Latvijas pāreju uz eiro un ir bijis visai pārsteigts, ka atlikumu saņēmis eiro valūtā.

Tikmēr degvielas tirgotājs "Statoil", kas Jaungada naktī līdz pl.3:00 bija paredzējis atvērt degvielas uzpildes stacijas (DUS), pēdējo DUS atvēra vien pl.4:59, un tā bija stacija Sarkandaugavā.

Sākotnēji bija plānots, ka "Statoil" DUS naktī uz 1.janvāri būs slēgtas no pl.23:00 līdz aptuveni pl.3:00. Sociālajos medijos cilvēki vēstīja, ka ap puspieciem no rīta bija slēgta arī "Statoil" DUS Ādažos, savukārt kompānija informēja, ka tobrīd atvērtas bija vairāk nekā 50 uzpildes stacijas.

Neskatoties uz to, ka aptuveni 3-5 stundas bija slēgtas visas kompānijas DUS, uzņēmumā skaidro, ka zaudējumi reģionos un citviet nav radīti, jo tā tomēr bijusi 1.janvāra nakts, kad ir salīdzinoši maz klientu.

Savukārt uz jautājumu par Igaunijas pieredzi, kam vajadzēja atvieglot un paātrināt kompānijas pāreju uz eiro, "Statoil" norāda, ka Latvijas situāciju ar eiro ieviešanu Igaunijā nevarot salīdzināt, jo Igaunijā notikusi pāreja tikai uz eiro. Latvija bijusi vienīgā valsts, kur naktī uz 1.janvāri tika veikti ar grāmatvedības sistēmu saistītie darbi.

Kompānija uzsver, ka darbi kopumā realizēti veiksmīgi un faktiski vienīgā aizķeršanās bija tā, ka process ieildzis lielākajā daļā staciju par aptuveni stundu.

Kā skaidro "Statoil", atšķirībā no citiem uzņēmumiem degvielas tirgotājs vienlaikus īstenoja arī apjomīgus grāmatvedības un IT sistēmu uzlabošanas. Tieši šo projektu dēļ tika novērota aizkavēšanās, jo tika konstatēta aizķeršanās ar banku karšu apkalpošanas sistēmu, kas savukārt ir saistīta arī ar uzņēmuma ārējo partneri. Tomēr šī problēma tikusi operatīvi atrisināta un stacijas bija vaļā.

Komentāri