Centrāltirgū maz tirgotāju; pārdevēji negrib pieņemt naudu jauktā veidā, Mixnews.lv

Centrāltirgū maz tirgotāju; pārdevēji negrib pieņemt naudu jauktā veidā

фото

Ekonomika | 2014. gada 2. janvārī plkst. 15:16

Rīgas Centrāltirgū ceturtdien ir ļoti maz tirgotāju. Apmeklētāji arī norāda, ka pārdevēji negrib pieņemt samaksā naudu jauktā veidā - gan latus, gan eiro, ziņo LETA.

Centrāltirgus pārstāvis Ivars Jakovels skaidro, ka 2.janvāri daļa tirgotāju saviem pārdevējiem piešķīrusi papildu brīvdienu pēc gadu mijas sagaidīšanas un plāno darbību atsākt nedēļas nogalē - piektdien, 3.janvārī.

"Šodien tirgus kioskos tirgojas puse tirgotāju, bet paviljonos - katrs piektais. Atsevišķi tirgotāji atklātajā teritorijā piedāvā arī lauksaimniecisko produkciju," sacīja Jakovels.

Pirmās divas gada nedēļas varētu nestrādāt tikai atsevišķas tirdzniecības vietas. Kā atzīst tirgotāji, no uzņēmējdarbības viedokļa viņi nevar atļauties pievilt lojālos pastāvīgos pircējus, piebilda Jakovels.

Pārdevēji nelabprāt pieņemt vienlaikus gan latus, gan eiro par vienu pirkumu. Piemēram, "Putnu fabrikas "Ķekava"" stendā bija jau nosvērta maltā gaļa, bet pircējam pietrūka eiro monētas līdz pilnai summai un viņš pārdevējam deva papildus santīmus. Tirgotājs nevis sāka rēķināt, bet gaļu pārsvēra divos dažādos maisiņos - vienu par eiro un otru par latiem.

Pie kādas citas pārdevējas, kas tirgo jogurtu, trešdien esot atnākusi pavecāka kundze, kurai bija 20 lati, kas sakrāti 20 santīmu monētās. "Viņu aizsūtīju uz banku vai arī blakus esošo "Maxima" veikalu, kur to visu dators rēķina," skaidroja pārdevēja.

Jakovels Centrāltirgus vadības vārdā aicināja pircējus būt saprotošiem un iecietīgiem, jo gada pirmajās divās nedēļās iepirkšanās aizņems vairāk laika nekā parasti, kas saistīts ar nepieciešamību pirkuma summu, kā arī atlikuma daudzumu rēķināt paralēli divās valūtās.

Ceturtdien pircēji tirgū iepērkas gan ar latiem, gan eiro, tomēr pagaidām visbiežāk norēķini par pirkumu tiek veikti latos. Tirgotāji atbilstoši eiro ieviešanas plānam atlikumu izdod jaunajā valūtā, vienlaicīgi aicinot pircējus, norēķinoties par pirkumu, izmantot naudas nominālus, kas ir maksimāli tuvi pirkuma vērtībai.

"Banknotes vērtībai vairāk nekā divas reizes pārsniedzot pirkuma vērtību, var rasties problēmas ar atlikuma izdošanu, kas saistīts ar maiņas naudas daudzumu kasē," piebilst Jakovels.

Latvija līdz ar gadu miju pievienojās eirozonai, tādējādi nomainot latus pret eiro.

Foto: rct.lv

Komentāri