Jaunpiebalgas pasta nodaļā datora sistēmas traucējumu dēļ nebija iespējams samainīt latus pret eiro, Mixnews.lv

Jaunpiebalgas pasta nodaļā datora sistēmas traucējumu dēļ nebija iespējams samainīt latus pret eiro

фото

Ekonomika | 2014. gada 2. janvārī plkst. 15:27

Jaunpiebalgas pasta nodaļā ceturtdien no rīta nebija iespējams izmainīt latus pret eiro, jo atbilstoši nestrādājot datora sistēma, aģentūra LETA noskaidroja pasta nodaļā.

Pēc kādas nodaļas darbinieces teiktā, problēmas esot konstatētas nevis tehniski pašā datorā, bet gan sistēmā, kā rezultātā patlaban nav iespējami skaidras naudas maksājumi un valūtas maiņa, tomēr Latvijas Pasts esot solījis problēmu atrisināt jau šīs dienas laikā.

VAS "Latvijas Pasts" Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja Gundega Vārpa aģentūrai LETA skaidroja, ka pašlaik Latvijas Pasta kases sistēma strādā atbilstoši plānotajam, vien atsevišķās pasta nodaļās iespējami īslaicīgi darbības pārrāvumi sakarā ar jaunās sistēmas pielāgošanu naudas maiņas prasībām, kas nav tipiska pasta pakalpojumu funkcija.

"Šobrīd Jaunpiebalgas pasta nodaļa strādā pilnā apmērā un sniedz visus pakalpojumus," piebilda Vārpa.

Patlaban pasta nodaļā esot pieejami vien darījumi bez naudas starpniecības, tostarp paciņu un citu sūtījumu saņemšana, kuros nav nepieciešama iemaksa.

Savukārt vairākās citās pasta nodaļās Vidzemē ceturtdien no rīta latu mainīšana pret eiro notika ļoti aktīvi un bez jebkādiem sarežģījumiem, aģentūra LETA noskaidroja, apjautājot pasta nodaļu darbiniekus.

Īpaši garas rindas novērotas Alojas pasta nodaļā, Alūksnes novada Alsviķu pasta nodaļā, Apes pasta nodaļā, Madonas novada Barkavas pasta nodaļā un citās. Lai samainītu summas, kas, lai arī dažādā apmērā, tomēr pārsvarā esot nelielas, iedzīvotāji esot gatavi gaidīt pat ļoti garās rindās.

Vairumam iedzīvotāju par eiro ieviešanu neesot jautājumu un šķietot viss skaidrs, taču esot jautājumi par maksājumu eiro un valūtas maiņas kursu.

Apes pasta nodaļā aģentūrai LETA norādīja, ka jautājumi par eiro ieviešanu neesot provokatīvi, tie drīzāk esot izzinoši. Arī Burtnieku pasta nodaļā aģentūrai LETA pastāstīja, ka, mainot valūtu, iedzīvotāji šķietot visai pozitīvi noskaņoti pret jaunajām izmaiņām.

Kā ziņots, šā gada 1.janvārī Latvija pievienojās eirozonai. Pāreja uz eiro valūtu līdz šim notikusi bez ievērojamiem starpgadījumiem.

Iedzīvotāji iekrāto skaidro naudu latos bez maksas un par oficiālo kursu var apmainīt pret eiro sešus mēnešus komercbanku filiālēs, trīs mēnešus 302 Latvijas Pasta filiālēs reģionos, kur nav pieejami banku pakalpojumi. Latvijas Bankā latus pret eiro var mainīt mūžīgi.

Foto: no vietnes valleta.lv

Komentāri