Nordea bankā pieejami visi pakalpojumi; bankomātus papildinās arī ar 5 un 20 eiro banknotēm, Mixnews.lv

Nordea bankā pieejami visi pakalpojumi; bankomātus papildinās arī ar 5 un 20 eiro banknotēm

фото

Ekonomika | 2014. gada 2. janvārī plkst. 15:47

Pāreja uz eiro "Nordea" bankā notikusi veiksmīgi, un patlaban klientiem pieejami visi bankas sniegtie pakalpojumi, ziņo LETA.

Patlaban "Nordea" bankomātos pieejamas 10 un 50 eiro banknotes, taču bankomāti pakāpeniski tiks papildināti arī ar piecu un 20 eiro banknotēm, informēja bankas sabiedrisko attiecību speciāliste Signe Lonerte.

Bankā novērots, ka pieaug attālināto pakalpojumu lietojuma intensitāte. Pirmajā gada dienā "Nordea" bankomātos notikušas gandrīz 2000 skaidras naudas izmaksas vidēji 90 eiro jeb 63,25 latu apmērā, kā arī aptuveni 70 skaidras naudas iemaksas darījumi vidēji 230 eiro jeb 161,64 latu apmērā. Ar maksājumu kartēm kopā veikti gandrīz 4500 norēķini.

Klientu ērtībai banka iesaka norēķiniem eiro izmantot maksājumu kartes.

Līdz šim iedzīvotāju interese par darījumiem eiro "Nordea" bankas klientu apkalpošanas centros bijusi mērena, vērtēja bankas pārstāve. Lai gan klientu pieplūdums ir vērojams, rindas neveidojas, un atsevišķās bankas filiālēs tirdzniecības centros klientu skaits ir pat mazāks nekā pirmssvētku periodā.

Pārsvarā klienti veic skaidras naudas konvertācijas vai latu iemaksu kontā, kā arī slēdz liekos kontus. Tāpat tiek veikti arī ikdienas finanšu darījumi.

Latus skaidrā naudā pret eiro pēc fiksētā kursa - viens eiro ir 0,702804 lati - un bez komisijas maksas komercbankās iespējams apmainīt vēl pusgadu līdz jūnija beigām, tādēļ "Nordea" aicina klientus nesteigties latus pret eiro apmainīt janvāra pirmajās dienās. Arī skaidras naudas iemaksas gan latu, gan eiro valūtā "Citadele" bankas bankomātu tīklā "Nordea" klienti varēs veikt līdz 14.janvārim.

Klientu ērtībai līdz janvāra beigām par vienu stundu no pl.9:00 līdz 18:00 pagarināts klientu apkalpošanas centra "Nordea māja" darba laiks. Lai veiktu skaidras naudas darījumus, bankas klientu apkalpošanas centros nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu - pasi, e-ID karti vai autovadītāja apliecību.

Banka aicina klientus sekot līdzi pakalpojumu pieejamībai pēc eiro ieviešanas, tostarp izmaiņām saistībā ar maksājumu nosaukumiem un veidiem.

Piemēram, "Nordea" internetbankā pieejami četri maksājumu veidi: "Iekšbankas maksājumi", "Eiropas EUR maksājumi", "Valūtas maksājumi", "Maksājumi starp saviem kontiem". "Iekšbankas maksājums" ir maksājumi uz citiem "Nordea" Latvija kontiem jebkurā valūtā, "Eiropas EUR maksājums" - maksājumi eiro valūtā uz jebkuru citu banku Latvijā un citur Eiropā, "Valūtas maksājumi" - visu citu valūtu maksājumi uz citām bankām, kā arī eiro maksājumi ārpus Eiropas Savienības/Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm.

Savukārt "Maksājumi" starp saviem kontiem ir maksājumi starp klienta kontiem "Nordea" Latvija robežās.

Komentāri