Par biļetēm starppilsētu autobusos pasažieri lielākoties norēķinās latos, šoferiem brīžam trūkst sīknaudas, Mixnews.lv

Par biļetēm starppilsētu autobusos pasažieri lielākoties norēķinās latos, šoferiem brīžam trūkst sīknaudas

фото

Ekonomika | 2014. gada 2. janvārī plkst. 15:51

Pēc eiro ieviešanas lielākā daļa - aptuveni 80% pasažieru - par biļeti starppilsētu autobusos joprojām norēķinās latos, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "Ecolines" valdes priekšsēdētājs Andris Podgornijs.

Viņš skaidro, ka autobusu biļetes iegādi cilvēki arī izmanto par vienu no veidiem, kā atbrīvoties no vēl atlikušajiem latiem, jo īpaši sīknaudas.

Eiro ieviešanas likums nosaka, ka vienlaicīgas apgrozības periodā sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanā iesaistītajos pasažieru pārvadājumu transportlīdzekļos, saņemot maksājumu eiro, atlikums jāizdod eiro, bet, saņemot maksājumu latos, atlikumu drīkst izdot gan eiro, gan latos, un "Ecolines" šoferi to aktīvi darot.

Vienlaikus tas sagādājot nelielas neērtības un kavēšanos, jo kases aparāti jau ir sagatavoti darbam tikai ar eiro valūtu. Tādējādi atlikums latos šoferiem ir jāaprēķina manuāli pēc Latvijas Bankas noteiktā oficiālā eiro pārejas kursa, izmantojot kalkulatoru.

Pasažieri, kas jau norēķinās eiro valūtā, pārsvarā norēķinus veic ar 10 un 20 eiro banknotēm, kuras iespējams izņemt bankomātos. Tādējādi "Ecolines" šoferi patlaban izjūtot eiro valūtas sīknaudas trūkumu.

Arī "Liepājas autobusu parka" valdes priekšsēdētājs Māris Ārbergs norāda, ka pasažieri lielākoties norēķiniem par braucienu izvēlas izmantot latus, un secina, ka pāreja uz eiro valūtu uzņēmumā norit mierīgi, jo laikus tika veikti visi priekšdarbi, kas saistīti gan ar autobusu vadītāju informēšanu par jauno norēķinu kārtību, gan ar maiņas naudas sagādi autobusu vadītājiem. Tā kā sabiedriskajā transportā atļauts atlikumu izsniegt valūtā, kādā klients izvēlas maksāt par biļeti, tas jūtami atvieglojot situāciju pārejas periodā. Līdz šim pāreja uz eiro noritot bez starpgadījumiem.

Foto facebook.com/ECOLINES

Komentāri