Eiro alūksniešiem nerada sarežģījumus norēķinos par sabiedrisko transportu, Mixnews.lv

Eiro alūksniešiem nerada sarežģījumus norēķinos par sabiedrisko transportu

фото

Ekonomika | 2014. gada 2. janvārī plkst. 16:55

Alūksnes novada iedzīvotāju norēķināšanos par sabiedriskā transporta pakalpojumiem eiro ieviešana nesarežģī, aģentūrai LETA sacīja SIA "Vidlatauto" valdes priekšsēdētājs Edvīns Strickis.

Viņaprāt, alūksnieši jau ir pieraduši pie Igaunijas eiro un pārrēķināšana no latiem uz eiro problēmas lielākajai daļai nesagādāšot. Viņam šķietot absurdi uzskatīt, ka eiro ieviešana varētu radīt būtiskas komplikācijas pašā valūtas konvertēšanas vai norēķinu procesā, jo valūtas maiņai Latvija jau kādreiz ir "gājusi cauri". Pēc Stricka teiktā, sabiedriskā transporta izmantošanā mainās tikai valūta, nevis norēķinu sistēma, tādēļ sarežģījumiem neesot pamata.

Valūtas pārejas process visiem esot skaidrs, ir pārliecināts Strickis. Pirmo dienu pieredze rādot, - iedzīvotāji, visticamāk, izmantos divas nedēļas līdz 14.janvārim, lai autobusos iztērētu atlikušos latus un santīmus, jo pārsvarā autobusos patlaban norēķinoties tikai ar latiem. Biļetes cena vienam braucienam pilsētas maršrutos ir 55 eirocenti.

LETA jau ziņoja, ka kopš 2013.gada septembra Alūksnes pilsētas sabiedriskā transporta maršrutos vienas biļetes cena bija 40 santīmi, kas ir 57 eirocenti.

1.janvārī Latvija pievienojusies eirozonai, tādējādi nomainot latus pret eiro.

Latvijā līdz 14.janvārim vēl turpinās latu un eiro paralēlās aprites periods, kad iedzīvotāji var norēķināties gan ar latiem, gan eiro, taču atlikumā viņiem tiek izsniegti tikai eiro. Izņēmums ir sabiedriskais transports, kur atlikumu izsniedz valūtā, kādā klients samaksājis.

Foto: no vietnes aluksne24.lv

Komentāri