No SEB bankas filiālēm reģionos garākās rindas ir Latgalē (Papildināts), Mixnews.lv

No SEB bankas filiālēm reģionos garākās rindas ir Latgalē (Papildināts)

фото

Ekonomika | 2014. gada 2. janvārī plkst. 17:02

Papildināta visa ziņa

No "SEB bankas" filiālēm reģionos garākās rindas ceturtdien veidojās Latgalē, kur Daugavpils filiālē pl.15:00 rindā gaidīja teju 100 cilvēki, liecina bankas mājaslapā pieejamā informācija par rindām bankas filiālēs. Savukārt vakarpusē, tuvojoties filiāļu slēgšanas laikam, rindas visās filiālēs ir sarukušas.

"SEB bankas" valdes locekle Ieva Tetere skaidro, ka ceturtdien vidējais gaidīšanas laiks Daugavpils filiālē ir viena stunda, maksimālais laiks - divas stundas 30 minūtes. Kopumā klienti ir ļoti saprotoši, jo apzinās notikuma nozīmīgumu, vērtē bankas valdes locekle.

Tomēr Tetere atgādina, ka latu maiņu uz eiro var veikt komercbankās līdz pat šī gada 30.jūnijam, līdz ar to sasteigt visu pirmajās dienās nav nepieciešams, jo visās filiālēs vērojams liels klientu skaits un līdz ar to ir lielāks gaidīšanas laiks.

Krāslavas filiālē pl.15:00 rindā bija 65 cilvēki. Gara rinda dienas garumā saglabājas arī Dobeles filiālē, kur pl.15:00 rindā bija vairāk nekā 80 cilvēki.

Savukārt "SEB bankas" Rīgas filiālēs rindas dienas vidū bija dažāda garuma - Imantā un Rīdzenes filiālē pl.15:00 rindā gaidīja vairāk nekā 100 cilvēki, bet Vidzemes filiālē - vien 12 cilvēku rinda.

"SEB bankas" sarēķinātie dati par kopējo gaidīšanas laiku ceturtdien līdz pl.13:30 rāda, ka Rīgas filiālēs vidējais gaidīšanas laiks ir 16 minūtes. Austrumu reģionā, kur ietilpst lielākā daļa Latgalē esošo filiāļu, vidējais gaidīšanas laiks bija 19 minūtes, bet lielākais vidējais gaidīšanas laiks bija Daugavpils un Krāslavas filiālēs, kur tas bija 35 minūtes.

Rietumu reģionā esošajā filiālēs vidējais gaidīšanas laiks bija 18 minūtes, Jelgavā, kurā ir lielākais vidējais gaidīšanas laiks šajā reģionā, tas sasniedza 28 minūtes.

Tikmēr "SEB banka" prognozē, ka ceturtdiena būs viena no aktīvākajām bankomātu izmantošanas dienām pēdējo nedēļu laikā.

Ceturtdien līdz pl.14:00 "SEB bankas" bankomātos kopā izmaksāts 1,8 miljoni eiro, bet iemaksāti 673 000 latu. Bankomātus izmantojuši 26 400 klienti.

Bankā novērots, ka cilvēki vēlas iepazīties ar jauno valūtu. Saņemts daudz jautājumu, piemēram, nupat filiālē klients lūdzis Vācijas eiro un eiro centu monētas samainīt pret Latvijas monētām, jo tas palielina viņa drošības sajūtu, informē bankas Korporatīvās komunikācijas pārvaldes vadītāja Agnese Strazda. Viņa atgādina, ka Latvijā visu eirozonas valstu eiro banknošu un monētu nomināli ir vienlīdz oficiāli maksāšanas līdzekļi.

Eiro gan bankomātos, gan filiālēs tiek ņemti dažādiem mērķiem, filiālēs eiro monētas aktīvi ņem tie tirgotāji, kuriem jānodrošina atlikuma izdošanai nepieciešamā nauda veikalos vai tirdzniecības vietās, liecina "SEB bankas" vērojumi.

Ceturtdiena, 2.janvāris ir pirmā darba diena pēc eiro ieviešanas Latvijā, kad durvis vērušas banku filiāles. Visās "SEB bankas" filiālēs vērojams liels klientu skaits un līdz ar to ir lielāks gaidīšanas laiks.

Iedzīvotāji komercbankās latus pret eiro bez maksas un par oficiālo kursu varēs mainīt vēl līdz jūnija beigām, tāpēc iedzīvotāji aicināti nesteigties apmainīt savus iekrājumus pirmajās dienās. Latvijas Bankā latus pret eiro varēs mainīt bez termiņa ierobežojuma.

Foto: SEB banka

Komentāri