Valsts kontrole 6.janvārī sāks operatīvo revīziju Rīgas satiksmē, Mixnews.lv

Valsts kontrole 6.janvārī sāks operatīvo revīziju Rīgas satiksmē

фото

Ekonomika | 2014. gada 2. janvārī plkst. 18:41

Reaģējot uz sabiedrībā aktuālo jautājumu par biļešu cenu palielināšanu Rīgas sabiedriskajā transportā, Valsts kontrole operatīvo revīziju uzņēmumā "Rīgas satiksme" sāks jau nākamnedēļ.

Valsts kontrolē aģentūru LETA informēja, ka revīzija tiks sākta pirmdien, 6.janvārī, un tā būs par sabiedriskā transporta pakalpojuma tarifu noteikšanu Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas satiksme".

Revīziju veiks divi Valsts kontroles revidenti. To plānots pabeigt aprīlī, un ar revīzijas rezultātiem būs iespējams iepazīties Valsts kontroles mājaslapā.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Valsts kontrole no šī gada plāno veikt arī operatīvās revīzijas, reaģējot uz sabiedrībā aktuāliem notikumiem. Valsts kontroliere Elita Krūmiņa decembra beigās intervijā Latvijas Radio informēja, ka pirmā operatīvā revīzija būs par sabiedriskā transporta biļešu cenu diferencēšanu Rīgā.

Jau ziņots, ka Rīgas dome pagājušā gada nogalē apstiprinājusi jaunu tarifu - līdzšinējo 0,71 eiro (50 santīmu) vietā pilna biļetes cena no 1.janvāra palielināta līdz 1,20 eiro (84 santīmiem), kas atbilstot viena brauciena pašizmaksai. Iecerēts, ka pasažieriem, kuri dzīvesvietu deklarējuši Rīgā un izmanto par "Rīdzinieka karti" pārdēvēto personalizēto e-talonu, tiks nodrošināta 50% atlaide.

Tā kā noteikumi par atlaidēm joprojām nav stājušies spēkā, turklāt pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" nespēja nodrošināt "Rīdzinieka kartes" izsniegšanu visiem klientiem līdz 31.decembrim, tika noteikts pārejas periods līdz 1.martam, lai šajā laikā visi pasažieri biļetes varētu iegādāties par puscenu jeb par 0,60 eiro.

Komentāri