Maxima veikalos šobrīd četras piektdaļas pircēju norēķinās ar latiem; darbiniekus mulsina citu valstu eiro monētas, Mixnews.lv

Maxima veikalos šobrīd četras piektdaļas pircēju norēķinās ar latiem; darbiniekus mulsina citu valstu eiro monētas

фото

Ekonomika | 2014. gada 2. janvārī plkst. 19:48

Līdz šim pirmajās divās janvāra dienās aptuveni 80% "Maxima" veikalu klientu par pirkumiem maksājuši ar latiem, bet 20% - ar eiro, liecina veikalu ķēdes "Maxima" novērojumi.

"Maxima Latvija" pārstāvis Jānis Beseris "Nozare.lv" norāda, ka kopumā pirmās dienas "Maxima" veikalos aizrit visnotaļ mierīgā gaisotnē un eiro ieviešana noritējusi veiksmīgi. "Pirmajās janvāra dienās pircēji ievērojami vairāk izmanto latus nekā eiro, tāpat novērots, ka pārliecinoši lielākā daļa klientu norēķiniem izmanto skaidru naudu."

Lai arī kasieriem vēl jāpierod pie jaunās sistēmas un apkalpošana sākotnēji var būt lēnāka, nekā līdz šim ierasts, tomēr kopumā kasieri, pieņemot gan latus, gan eiro, tiek galā labi.

Beseris atzīmē, ka "Maxima" darbiniekus pagaidām nedaudz mulsina citu valstu eiro monētas, taču norēķinu procesu tas būtiski nepaildzina. Teju katrā veikalā ir novēroti arī atsevišķi gadījumi, kad pircēji norēķinās ar liela nomināla latu banknotēm par salīdzinoši mazu pirkumu, lai pretī saņemtu eiro monētas, taču to nevarētu nosaukt par tendenci.

Patlaban monētu "Maxima" veikalos ir pietiekamā daudzumā, un ar to trūkumu uzņēmums līdz šim nav saskāries. Lai arī salīdzinājumā ar 1.janvāri šodien klientu skaits veikalos ir pieaudzis, kopumā 2.janvārī dienas gaitā ievērojamas rindas pie veikalu kasēm netika novērotas.

Sistēmas specifikas dēļ īslaicīgi tika apturēta lielveikalos līdz šim pieejamo komunālo pakalpojumu un citu rēķinu apmaksa kasēs, taču jau 3.janvārī šis pakalpojums atkal būs pieejams klientiem.

Tikmēr visos "Maxima" veikalos patlaban turpinās darbs pie cenu zīmju nomaiņas, lai preces cena eiro būtu vizuāli lielāka nekā cena latos. Šis process tiek īstenots atbilstoši plānam, un visas cenu zīmes tiks nomainītas pirmajās divās janvāra nedēļās.

Uz visām cenu zīmēm arī šajā pārejas laikā ir norādīta preces cena gan eiro, gan latos. Līdz šim preču cenu zīmes ir nomainītas visām akcijas precēm, norādot cenu eiro vizuāli lielāku nekā cenu latos.

Pirktākie produkti pirmajā eiro ieviešanas dienā bija mandarīni un šampanietis, piebilst "Maxima" pārstāvis.

Jau ziņots, ka Latvija līdz ar gadumiju pievienojās eirozonai, tādējādi nomainot latus pret eiro.

Komentāri