SEB bankas filiālēs ceturtdien pret latiem samainīti teju 6 miljoni eiro, Mixnews.lv

SEB bankas filiālēs ceturtdien pret latiem samainīti teju 6 miljoni eiro

фото

Ekonomika | 2014. gada 3. janvārī plkst. 14:24

"SEB bankas" filiālēs aktīvi notiek valūtas maiņas darījumi - ceturtdien, 2.janvārī, maiņas rezultātā tika izdoti 5,63 miljoni eiro. Vidējā latu maiņas summa ir 555 lati, ziņo LETA.

Kā informēja bankas ārējās komunikācijas projektu vadītāja Anna Vilsone, visvairāk valūtas maiņas darījumi notiek Rīdzenes, Alūksnes, Salaspils un Jelgavas "SEB bankas" filiālēs. Lielāki valūtas maiņas apjomi ir Rīdzenes, Daugavpils, Jelgavas un Ogres filiālē.

Ceturtdienas, 2.janvāra, laikā "SEB bankas" bankomātos kopā ir izmaksāti 3,49 miljoni eiro, iemaksāti - 1,27 miljoni latu. 1.janvārī "SEB bankas" bankomātos tika izmaksāti 1,17 miljoni eiro, bet iemaksāti 363 000 latu.

Vidēja izmaksas summa "SEB bankas" bankomātos ir 90 eiro, iemaksas - 250 lati. Novērota tendence, ka gan filiālēs, gan bankomātos iedzīvotāji nes iemaksāt sliktas kvalitātes banknotes - salocītas un saburzītas naudaszīmes, kas, visdrīzāk, ilgāku laiku tika glabātas mājās.

Bankas pārstāve norādīja, ka naudas iemaksas/izmaksas bankomāti pieņem tikai labas kvalitātes iztaisnotas banknotes - ja pie tām ir pielipušas saspraudes, gumijas, papīri vai citi priekšmeti, bankomāts banknoti neatpazīst.

Savukārt "Nordea" bankomātos pirmajās gada dienās notikuši vairāk nekā 6000 skaidras naudas izmaksu vidēji 120 eiro apmērā, kā arī vairāk nekā 500 skaidras naudas iemaksas darījumi vidēji 340 eiro apmērā, informēja bankas sabiedrisko attiecību speciāliste Signe Lonerte.

Ar maksājumu kartēm kopā veikti vairāk nekā 17 500 norēķini. Patlaban "Nordea" bankomātos pieejamas 10 un 50 eiro banknotes, taču tie pakāpeniski tiks papildināti arī ar piecu un 20 eiro banknotēm.

Klientu ērtībai banka iesaka norēķiniem eiro valūtā izmantot maksājumu kartes un attālinātos norēķinu kanālus - internetbanku, mobilo internetbanku un bankomātus. Ar bankas pakalpojumu pieejamību var iepazīties mājaslapā "www.nordea.lv/eiro".

Gada pirmajās dienās iedzīvotāju interese par darījumiem eiro valūtā bija mērena, bet patlaban tā pakāpeniski pieaug, par ko liecina gan augošais apmeklētāju skaits bankas klientu apkalpošanas centros, gan attālināto pakalpojumu lietojuma pieaugums. Lai atvieglotu pāreju uz eiro, banka aicina iedzīvotājus atkārtoti iepazīties ar pakalpojumu pieejamību pēc eiro ieviešanas un izvērtēt steidzamību darījumiem, kas jāveic klientu apkalpošanas centros.

Pēc eiro ieviešanas "Nordea" internetbankā pieejami četri maksājumu veidi - "Iekšbankas maksājumi", "Eiropas EUR maksājumi" un "Valūtas maksājumi", kā arī "Maksājumi starp saviem kontiem".

Vietējie jeb iekšzemes latu maksājumi, kuri līdz šim tika izpildīti uz citām bankām Latvijā, turpmāk būs "Eiropas EUR maksājumi", un tos varēs veikt uz jebkuru Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valsti. Tāpat kā līdz šim būs pieejami divu veidu maksājumi - standarta un steidzamie.

Maksājumi uz citiem "Nordea" Latvijas kontiem turpmāk būs "Iekšbankas maksājumi". Internetbankā tāpat kā līdz šim tie būs bez komisijas maksas. SEPA maksājumus turpmāk aizstās "Eiropas EUR maksājumi". Tie atsevišķi vairs netiks piedāvāti. Būs arī "Valūtu maksājumi" - turpmāk izmantojot valūtas maksājumus, varēs veikt eiro maksājumus uz valstīm ārpus Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas, kā arī visu citu valūtu maksājumus, piemēram, dolāru maksājumus.

Banka aicina nesteigties latus pret eiro apmainīt janvāra pirmajās dienās. Latus skaidrā naudā pret eiro pēc fiksētā kursa - viens lats ir 0,702804 eiro - un bez komisijas maksas bankās būs iespējams apmainīt līdz jūnija beigām.

Klientu ērtībai līdz janvāra beigām par vienu stundu no pl.9:00 līdz 18:00 pagarināts klientu apkalpošanas centra "Nordea māja" darba laiks. Tāpat arī skaidras naudas iemaksas gan latu, gan eiro valūtā "Citadele" bankas draudzīgajā bankomātu tīklā varēs veikt līdz 14.janvārim.

Atgādinām, ka ceturtdiena, 2.janvāris bija pirmā darba diena pēc eiro ieviešanas Latvijā, kad durvis vēra banku filiāles. Visās "SEB bankas" filiālēs bija vērojams liels klientu skaits un līdz ar to bija lielāks gaidīšanas laiks. Latu maiņu uz eiro var veikt komercbankās līdz pat šī gada jūnija beigām, tāpēc iedzīvotāji aicināti nesteigties to darīt pirmajās dienās.

"SEB bankas" tiešsaistes rīks rāda, ka arī piektdien filiālēs ir rindas, taču patlaban tās nav tik garas kā ceturtdien dienas vidū, kad dažviet reģionos rindā gaidīja gandrīz 100 cilvēki. Tāpat kā ceturtdien arī piektdien garākā rinda ir Daugavpils filiālē, kur gaida 59 cilvēki. Pussimts cilvēku gaida arī rindā Jelgavā.

Foto: SEB banka

Komentāri