Centrāltirgū darbu atsākuši vairāk nekā puse tirgotāju, Mixnews.lv

Centrāltirgū darbu atsākuši vairāk nekā puse tirgotāju

фото

Ekonomika | 2014. gada 3. janvārī plkst. 17:16

Piektdien, otrajā darba dienā pēc eiro ieviešanas, Rīgas Centrāltirgū darbu atsākuši apmēram 70% tirgotāju, savukārt pārējie tirdzniecības vietās atgriezīsies brīvdienās, ziņo "Nozare.lv".

"Centrāltirgū tirdzniecība atgriezusies teju ierastajā ritmā. Rūpniecības preču kioski pilnībā atjaunojuši tirdzniecību, tirgus paviljonos tirgojas 70% tirgotāju, bet āra teritorijā atbilstoši laika apstākļiem tirdzniecības vietās atgriezušies amatnieki, suvenīru tirgotāji un citrusaugļu pārdevēji. Arī Vidzemes tirgū tirdzniecību atsākuši turpat visi tirgotāji," informēja tirgus pārstāvis Ivars Jakovels.

Viņš arī atzina - pēc algu izmaksas Latvijas uzņēmumos un iestādēs sagaidāms, ka nedēļas nogalē ierindā atgriezīsies arī mazākie tirgotāji.

Ceturtdien, pirmajā darbadienā pēc eiro ieviešanas, tirgus kioskos tirgojās puse tirgotāju, bet paviljonos - katrs piektais, bet atsevišķi tirgotāji atklātajā teritorijā piedāvāja arī lauksaimniecisko produkciju.

Jakovels Centrāltirgus vadības vārdā aicināja pircējus būt saprotošiem un iecietīgiem, jo gada pirmajās divās nedēļās iepirkšanās aizņems vairāk laika nekā parasti, kas saistīts ar nepieciešamību pirkuma summu, kā arī atlikumu rēķināt paralēli divās valūtās.

Latvija līdz ar gadumiju pievienojās eirozonai, tādējādi nomainot latus pret eiro.

Foto: rct.lv

Komentāri