Tirgotāji norāda uz vairākām nepilnībām eiro ieviešanas procesā, Mixnews.lv

Tirgotāji norāda uz vairākām nepilnībām eiro ieviešanas procesā (8)

фото

Ekonomika | 2014. gada 4. janvārī plkst. 20:54

Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) norāda uz vairākām nepilnībām eiro ieviešanas procesā, piemēram, uz apgrūtināto naudas inkasāciju un sarežģīto tās nodošanu bankā.

Kā aģentūru LETA informēja LTA pārstāve Arta Baumane, asociāciju nepamierina tas, ka 1.janvāri strādāja tikai nedaudzas banku nodaļas. Tāpat nepatīkamas esot garās rindas banku filiālēs - Daugavpilī uzņēmējiem visu dienu nākoties gaidīt rindā, lai nodotu naudu.

LTA pārstāve arī norāda, ka Latvijas banka un daudzas komercbankas esot ignorējušas tirgotāju aicinājumu pirmajās divās nedēļās ievietot bankomātos vairāk mazo nominālu banknotes. Tādējādi virknē apdzīvotu vietu, kur bankomāti izsniedz tikai 20 un 50 eiro banknotes, tirgotājiem rodoties problēmas ar atlikuma izsniegšanu. Vidējais pirkums Latvijā nepārsniedz piecu eiro vērtību, viņa skaidro.

"Papildus nepatīkams pārsteigums ir banku izvairīšanās no Eiro ieviešanas plānā noteiktās solidāro izmaksu segšanas - daudzviet noteikta komisijas nauda par eiro izsniegšanu un pieņemšanu dubultās aprites periodā.

Tirgotājs taču neņem komisiju par pircējam izsniegto eiro sīknaudu, turpretī bankas cenšas nopelnīt uz tirgotāju un galarezultātā uz patēriņa preču pircēju rēķina," piebilst Baumane.

LTA uzskata, ka valdībai turpmākās dienās būtu jāmaina attieksme pret eiro izplatīšanas vietām tirdzniecībā, piemēram, finanšu institūcijām būtu jāaicina bankas uzņemties lielāku līdzatbildību eiro ieviešanā.

Komentāri 8
Karlapirms 5 gadiem
Sovjeti, to krievu nevalodu nav nevioens pat pieminejis, ka jus rakstat naidigus komentarus un apvainojumus!
Karlapirms 5 gadiem
Acim redzami, ka sovejeti uspalauj valsts valodai un noradijumus par to sauc par nacionala naida kurinasanu!
Latvija ir okupeta ar padomju okupoantiem aizvien, kuriem nedrikst aizradit par likumparkapumiem!
Nozelojama vergu zeme.
rrrpirms 5 gadiem
nav jāstāv rindās uzņēmējiem, bet jānodrošina inkasācija savā uzņēmumā, protams, jāmaksā, bet skaidrs,ka vairāk filiāļu bankās dēļ šim divām nedēļām neradīsies... vajag laicīgi domāt un tad nebūs jāstāv rindās, vai klapē ciet savu uzņēmumu uz šo laiku....