Izsludina iepirkuma konkursu par Salu tilta rekonstrukciju, Mixnews.lv

Izsludina iepirkuma konkursu par Salu tilta rekonstrukciju (1)

фото

Ekonomika | 2014. gada 5. janvārī plkst. 15:54

Rīgas domes Satiksmes departaments izsludinājis iepirkuma konkursu par Salu tilta rekonstrukciju, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā publicētā informācija.

Tehniskais projekts paredz brauktuves demontāžas darbus, jaunu dienesta ietvju izbūvi, deformācijas šuvju ierīkošanu, jaunas brauktuves hidroizolācijas un seguma izveidošanu, brauktuves sadalošā posma izbūvi, apakšējo gājēju ietvju remontēšanu, tilta apgaismojuma rekonstrukciju, tilta balstu remontu, laiduma konstrukciju betona virsmu remontu un laiduma konstrukcijas augšējās plātnes pastiprināšanu tilta galos, kā arī ekspluatācijas aprīkojuma rekonstrukciju.

Salu tilta remontdarbus paredzēts sākt, tiklīdz ar iepirkuma konkursa uzvarētāju būs noslēgts būvdarbu līgums, būs saņemts paziņojums par finansējuma un aizņēmuma pieejamību 2014.gadam, kā arī būs saņemta būvatļauja. Iepirkuma nolikumā minēts, ka remonts jāsāk 1.jūnijā.

Tilta remontdarbiem jābūt pabeigtiem ne vēlāk kā līdz 2015.gada 30.novembrim, taču šis termiņš varētu tikt pagarināts nepietiekama finansējuma dēļ.

Būvdarbu veicējiem izvirzīts priekšnoteikums, ka darbi jāveic, nepārtraucot satiksmi. Remontdarbu laikā satiksme tiks nodrošināta pa divām braukšanas joslām katrā virzienā, tāpēc autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem.

Tilts pār Daugavu un pār Mazo Daugavu būvēts no 1968. līdz 1976.gadam. 2000.gadā tika veikta speciālā pārbaude, kuras atskaites slēdzienā dotas rekomendācijas tilta ilgizturības saglabāšanai. Tilta atsevišķām konstruktīvām daļām un elementiem konstatēti defekti un nolietojums, kurus nelikvidējot turpmākā ekspluatācijas gaitā var pazemināt tilta nestspēju un ilgizturību.

Pēc Satiksmes departamenta pasūtījuma Salu tilta no Daugavas labā krasta līdz Zaķusalai un no Zaķusalas līdz Lucavsalai rekonstrukcijas būvprojektu izstrādājusi pilnsabiedrība "Salu tilts", būvdarbu uzraudzību veiks departamenta nolīgts būvuzraugs.

Iepirkuma dokumenti saņemami un pieteikumi iesniedzami līdz 28.februāra pl.10:00 Satiksmes departamenta telpās, Ģertrūdes ielā 36.

Salu tilta kompleksa atjaunošanas un pārbūves pirmās kārtas projekta "Tiltu pār Daugavu un Mazo Daugavu renovācija" un "Salu tilta kompleksa Zaķusalas posma lietus ūdens novades un apgaismojuma renovācija" īstenošanas izdevumi 70% apmērā tiks nodrošināti no aizņēmuma līdzekļiem un 30% apmērā - no Rīgas pilsētas pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Foto: lv.wikipedia.org

Komentāri 1
Karlapirms 5 gadiem
Bezjedziga naudas izsviesana.
Butu labak izsolijusi pasu tiltu.