VM par teju 35 000 eiro nolīgusi ekspertu komandu veselības politikas rekomendāciju izstrādei, Mixnews.lv

VM par teju 35 000 eiro nolīgusi ekspertu komandu veselības politikas rekomendāciju izstrādei

фото

Ekonomika | 2014. gada 5. janvārī plkst. 18:09

Veselības ministrija (VM) ir noslēgusi 34 364 eiro vērtu līgumu ar Latvijas Universitāti (LU) par izvērtējuma veikšanu Sabiedrības veselības pamatnostādņu 2017.-2020.gadam izstrādei, ziņo LETA.

Minētā uzdevuma veikšanai bija izsludināts konkurss, kurā tika saņemti četri pieteikumi. LU piedāvājums bija ar zemāko cenu, pastāstīja VM pārstāvis Oskars Šneiders.

Līgums ar universitāti noslēgts 2013.gada 12.novembrī, un izvērtējums speciālistiem jāveic līdz šā gada 31.janvārim. Projekta vadību piecu speciālistu komandā ir uzņēmies bijušais veselības ministrs Juris Bārzdiņš, kurš LU pilda Medicīnas fakultātes Veselības vadības un informātikas centra direktora pienākumus.

Starp pusēm noslēgtajā līgumā teikts, ka speciālistu pamatuzdevums ir sniegt uz pierādījumiem balstītus priekšlikumus ilgtspējīgas veselības politikas ieviešanai kontekstā ar Nacionālā attīstības plānā un Eiropas Savienības fondu plānošanas dokumentos noteikto.

Lai īstenotu pamatuzdevumu, paredzēta ekspertu fokusgrupu organizēšana, kurā būtu iesaistīto institūciju, nozaru, nevalstisko organizāciju un pašvaldību pārstāvji. Tāpat starp uzdevumiem minēta sistemātiska literatūras datubāzes analīze par sabiedrības veselībā veikto pasākumu efektivitāti un to ietekmi, diskusijas un citi uzdevumi.

Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs

Komentāri