Krievijā autopārvadātājiem joprojām pieprasa papildu garantijas, Mixnews.lv

Krievijā autopārvadātājiem joprojām pieprasa papildu garantijas

фото

Ekonomika | 2014. gada 7. janvārī plkst. 13:09

Starptautisko autopārvadājumu jomā TIR karnešu problēma Krievijā joprojām nav atrisināta un pārvadātāji papildus iegādājas Krievijas prasītās garantijas, kas sadārdzina transportēšanas procesu, biznesa portālam "Nozare.lv" skaidro asociācijas "Latvijas auto" prezidents Valdis Trēziņš.

Pagaidām nekādas jaunas informācijas par TIR klarnešu sistēmas maiņu nav, jo Krievijā tagad saistībā ar Ziemassvētkiem esot klusums un aktivitātes nenotiek. Plānotā tiesvedība gan notiekot, un 27.janvārī ir paredzēta tiesas sēde, kurā, visticamāk, tiks atcelts Krievijas Federālas muitas lēmums, kas liedz pilnvērtīgi izmantot TIR karnešu sistēmu.

Trēziņš gan atzīst, ka pēc tam muita droši vien atkal centīsies jautājumu risināt citādā veidā. "Process vēl nav skaidrs," secina autopārvadātāju pārstāvis.

Patlaban autobraucēji izmantojot Krievijas puses sniegtās garantijas, kas sadārdzina transportēšanu, turklāt paildzina procedūras, uzsver Trēziņš. Pārvadātājiem pārsvarā šis sadārdzinājums esot jāuzņemas pašiem, jo klients to nesedz.

Patlaban rindu uz Latvijas un Krievijas robežas nav.

Lai gan Krievijas augstas amatpersonas ir paziņojušas, ka TIR karnešu sistēmu jāļauj izmantot līdz 1.jūlijam, joprojām uz robežas tiek prasītas papildu garantijas.

No pagājušā gada 19.novembra pārvadātāji vairs nevar izmantot TIR karneti kā galvojumu dokumentu tranzīta kravu nogādāšanai Krievijā, savukārt no 1.decembra šāds ierobežojums stājās spēkā visā Krievijas teritorijā.

Gan Valsts ieņēmumu dienests (VID), gan asociācijas "Latvijas auto" prezidents Trēziņš jau iepriekš atzina, ka jāgatavojas rindām uz Latvijas-Krievijas robežas.

Foto: mixnews.lv

Komentāri