Izmaksā ārkārtas pabalstus 400 bijušajiem Liepājas metalurga darbiniekiem, Mixnews.lv

Izmaksā ārkārtas pabalstus 400 bijušajiem Liepājas metalurga darbiniekiem

фото

Ekonomika | 2014. gada 7. janvārī plkst. 13:49

Liepājas domes Sociālais dienests pagājušā gada beigās vienreizējus ārkārtas pabalstus izmaksājis aptuveni 400 no maksātnespējīgā uzņēmuma "Liepājas metalurgs" atlaistajiem darbiniekiem, intervijā "Rietumu Radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks ("Liepājas partija").

"Tas ir rezultāts tam, ka valstī ne visai veiksmīgi un ne pietiekami strauji tiek risināti jautājumi par garantiju fonda finansējumu tiem darbiniekiem, kuri nav saņēmuši atlaišanas pabalstus," sacīja Sesks.

Viņš norāda, ka Maksātnespējas administrācija gadā apkalpo mazāku skaitu cilvēku, nekā tika atbrīvoti no "Liepājas metalurga", un administrācija tik lielam cilvēku pieplūdumam nav bijusi gatava. "Nav runa par naudas trūkumu, bet gan kapacitāti," sacīja Sesks.

Sesks vērsies pie Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) ar lūgumu steidzami risināt jautājumu par garantiju fonda maksājumiem no darba atbrīvotajiem "Liepājas metalurga" darbiniekiem, kas jau ilgstoši palikuši bez ienākumiem, aģentūru LETA informēja Liepājas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs.

Valsts kancelejai nosūtītajā Liepājas domes vēstulē norādīts, ka liela daļa atlaisto uzņēmuma darbinieku pašlaik ir atstāti bez jebkādiem iztikas līdzekļiem, jo uzņēmumā maksātnespējas dēļ algas par pēdējiem mēnešiem izmaksātas nepilnā apmērā vai nav izmaksātas vispār, bet bezdarbnieka pabalstu izmaksa likumdošanā noteiktajā kārtībā vēl nav sākusies.

Savukārt Maksātnespējas aģentūras pārvaldītais darbinieku prasījumu garantiju fonds nespēj tik operatīvi un savlaicīgi apkopot visus darbinieku pieprasījumus par neizmaksātās darba algas izmaksu, jo šādam darba apjomam nepietiekot kapacitātes.

Bez pabalstiem pašvaldība atsevišķām bijušo "Liepājas metalurga" darbinieku ģimenēm piešķīrusi arī maznodrošinātā statusu un bērniem bezmaksas pusdienas skolās.

"Uzskatu, ka izveidojusies situācija ar Maksātnespējas administrācijas darba kapacitāti nav pieļaujama, tāpēc aicināju valdības vadītāju un atbildīgos ministrus personīgi iesaistīties problēmas risināšanā, lai darbinieku prasījumi par neizmaksātās algas izmaksu tiktu izskatītu iespējami īsākā laika periodā un iespējami ātri uzsākt līdzekļu izmaksu no darbinieku prasījumu garantiju fonda," norādīja Sesks.

No šī gada 1.janvāra veiktas būtiskas izmaiņas Liepājas pilsētas saistošajos noteikumos par iedzīvotāju maznodrošinātā statusa noteikšanu, kā arī pabalstu piešķiršanu dzīvokļa un veselības izdevumu segšanai. Grozījumu mērķis ir paplašināt to personu loku, kas var pieprasīt un saņemt pašvaldības sociālo palīdzību, ietverot arī grūtībās nonākušos bijušos "Liepājas metalurga" darbiniekus ar viszemākajiem ienākumiem.

Sociālajā dienestā konsultācijas par iespējamo sociālo palīdzību ik dienu tiek sniegtas vairākiem bijušajiem "Liepājas metalurga" darbiniekiem. Lielākajai daļai bez darba palikušo janvārī sāksies pirmās bezdarbnieku pabalstu izmaksas, līdz ar to viņu ģimenēs situācija nedaudz stabilizēsies. Kritiskāka situācija tiem, kuri darbu nebūs atraduši, sagaidāma pēc deviņiem mēnešiem, kad beigsies bezdarbnieka pabalstu izmaksas, norādīja pašvaldība.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka uzņēmumam 10.septembrī tika sākts tiesiskās aizsardzības process, bet tā pasākumu plāns netika izpildīts un administrators Velmers iesniedza uzņēmuma maksātnespējas pieteikumu.

Liepājas tiesa 12.novembrī atzina uzņēmumu par maksātnespējīgu un sāka darbinieku masveida atlaišanu.

Kopumā darbu zaudēja vairāk nekā 1500 cilvēku.

Komentāri