Azartspēļu nozarei ir būtiski, kas būs jaunās valdības finanšu ministrs, Mixnews.lv

Azartspēļu nozarei ir būtiski, kas būs jaunās valdības finanšu ministrs

фото

Ekonomika | 2014. gada 7. janvārī plkst. 18:37

Aktuālākais jautājums kontekstā ar jaunveidojamo valdību azartspēļu biznesa nozarei ir saistīts ar to, kas būs jaunveidojamās valdības finanšu ministrs, biznesa portālam "Nozare.lv" atzīst Latvijas Spēļu biznesa asociācijas (LSBA) padomnieks Arnis Marcinkēvičs.

Viņš stāsta, ka gadījumā, ja jaunajā valdībā tiktu mainīts finanšu ministrs, tad vislabāk būtu, ja šo amatu ieņemtu Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs (V).

"Esam dzirdējuši, ka viens no kandidātiem uz finanšu ministra amatu ir Reirs, ar ko nozarei ir izveidojusies laba sadarbība parlamenta līmenī. Bet, ja finanšu ministrs paliks līdzšinējais - Andris Vilks (V), visticamāk, nekas būtiski nemainīsies," skaidro Marcinkēvičs.

Kā nozarei svarīgākos darbus, kuri būtu jāizdara jaunveidojamai valdībai, LSBA padomnieks atzīmē tos, kas saistīti ar interneta azartspēļu domēnu bloķēšanu. Tiesa, bloķēšanai jāattiecas uz domēniem, kuri nav izņēmuši licenci.

Vēl viens būtisks darbs ir saistīts ar maksājumu bloķēšanu, kas saistīti ar maksājumu veikšanu nelicenzēto azartspēļu pakalpojumu nodrošinātājiem internetā.

Tāpat LSBA pauž cerību, ka saistībā ar to, ka šogad būs Eiropas Parlamenta un Saeimas vēlēšanas, pirms vēlēšanām nebūs novērojami kādi populistiski lēmumi, kas negatīvi ietekmētu azartspēļu nozares attīstību.

Savukārt jautāts, kā LSBA vērtē premjera amata kandidāti Laimdotu Straujumu (V), Marcinkēvičs atzīmē, ka Straujuma varētu būt pragmatiska valdības vadītāja. "Lai arī šķiet, ka viņa, visticamāk, ir kompromisa figūra, tomēr gribētos ticēt, ka viņa būs pragmatiska valdības vadītāja."

Kā ziņots, premjera amatam tiek virzīta zemkopības ministre Straujuma un līdz ar Zaļo un zemnieku savienības iekļaušanos koalīcijā gaidāmas pārmaiņas ministru kabineta sastāvā.

Komentāri