KP par tirgus sadali ar 64 000 eiro soda FMS Software, Mixnews.lv

KP par tirgus sadali ar 64 000 eiro soda FMS Software

фото

Ekonomika | 2014. gada 8. janvārī plkst. 11:35

Pagājušā gada nogalē Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu piemērot sodu 64 000 eiro (45 000 latu) apmērā vienam no lielākajiem grāmatvedības programmu izstrādātājiem Latvijā SIA "FMS Software", ziņo "Nozare.lv".

Kā informēja KP vadītāja Skaidrīte Ābrama, "FMS Software" vairāk nekā piecus gadus ierobežoja konkurenci starp izplatītājiem, kas visā Latvijā tirgo grāmatvedības programmas "Horizon" (iepriekš "Apvārsnis") un "HorizonStart" (iepriekš "Uvis"), tā liedzot klientiem - uzņēmumiem un valsts iestādēm - gūt labumu no izplatītāju sāncensības.

Pārbaudot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja sniegto informāciju, KP konstatēja, ka "FMS Software" līgumos ar izplatītājiem iekļāvusi nosacījumu, kas ierobežo to iespējas savstarpēji konkurēt par klientiem. Ja viens izplatītājs bija sācis sarunas ar potenciālo klientu, tas šo klientu uz noteiktu laiku "rezervēja" un "FMS Software" ierobežoja citu izplatītāju iespējas uzrunāt konkrēto klientu.

Ievērojot minēto līguma nosacījumu, izplatītājiem nebija iespēju cīnīties par klientiem, piedāvājot tiem zemākas cenas vai labākus nosacījumus gan attiecībā uz programmu iegādi, gan pēcpārdošanas pakalpojumiem, piemēram, tiešo lietotāju - grāmatvežu - konsultēšanu u.c. Šāda rīcība saskaņā ar Konkurences likumu uzskatāma par aizliegtu vienošanas, sadalot tirgu un ierobežojot pircēju izvēles iespējas.

FMS izstrādāto programmu "Horizon" un "HorizonStart" izplatīšana notiek caur dīleru tīklu, kas pārklāj visas Latvijas teritoriju. Ar šīs programmatūras tirgošanu gan dīleriem, gan gala klientiem nodarbojas SIA FMS. Tā kā uzņēmumu "FMS Software" un FMS darbība ir cieši saistīta un Konkurences likuma izpratnē tie uzskatāmi par vienu tirgus dalībnieku, naudas sods "FMS Software" uzlikts solidāri kopā ar FMS.

Tā kā konstatētā konkurences ierobežojuma iniciators bija programmatūras izstrādātājs, KP lēma programmatūras izplatītājiem (dīleriem) sodu nepiemērot.

FMS IT pakalpojumus izmanto Finanšu ministrija, Valsts kase un Valsts ieņēmumu dienests, Iekšlietu ministrija, Aizsardzības ministrija, kā arī dažādi privātie uzņēmēji - "Latvijas Valsts meži", SIA "Jānis Roze" un citi.

SIA FMS, kas agrāk bija pazīstams kā "FMS Group", nodarbojas ar IT sistēmu ieviešanu, projektu vadību un konsultatīvu pakalpojumu sniegšanu. Savukārt SIA "FMS Software" pamatdarbība ir "Horizon" un "Horizon Start" izstrāde, uzturēšana un dīleru tīkla pārvaldība, kā arī individuālu programmatūras izstrādes projektu realizācija.

"FMS Software" dibināta 2007.gadā, un kompānijas pamatkapitāls ir 185 000 latu.

"FMS Software" 27,5% daļu pieder Normundam Bergam, tikpat daudz - Jānim Bergam, 14% - Uldim Putniņam, 11% - Jānim Rancānam, 9% - Olafam Loitam, 6% - Viesturam Birkantam, 5% - Aldim Silovam. Valdes priekšsēdētājs ir Jānis Bergs.

2012.gadu "FMS Software" noslēdza ar 1 335 688 latu lielu apgrozījumu un 19 677 latu lielu peļņu. 2011.gadā "FMS Software" apgrozījums bija 1 839 419 latu, bet peļņa - 178 001 lats.

Komentāri