FMS tiesā apstrīdēs KP piemēroto sodu, Mixnews.lv

FMS tiesā apstrīdēs KP piemēroto sodu

фото

Ekonomika | 2014. gada 8. janvārī plkst. 14:44

Latvijas IT uzņēmums "FMS" vērsīsies tiesā, lai apstrīdētu Konkurences padomes (KP) noteikto 64 tūkstošu eiro (45 000 latu) naudas soda piemērošanu uzņēmumam, informēja FMS Mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Laura Brīvība.

Uzņēmums vērsīsies tiesā pēc saņemtā KP lēmuma, kas norāda uz pārkāpumiem "FMS" grupas SIA "FMS Software" izstrādātās resursu vadības sistēmas "Horizon" un "Horizon Start" izplatīšanā. "FMS" uzskata, ka KP argumenti liecina - lēmuma pieņēmēji nav iedziļinājušies Latvijas informācijas tehnoloģiju (IT) tirgus struktūrā, ir nepareizi definējuši attiecības tās dalībnieku starpā un piemērojuši sodu, neņemot vērā uzņēmuma vairākkārtējus skaidrojumus.

""FMS" dīleru līgumā iekļautā nosacījuma būtība bija nevis ierobežot konkurenci, bet gan informēt programmas ražotāju par tās gala lietotāju, lai palīdzētu dīlerim piedāvāt kvalitatīvāko risinājumu konkrētam klientam. Līdz ar to nav nekāda pamata uzskatīt, ka ar šo līguma punktu ir pārkāpts Konkurences likuma gars. Arī saskaņā ar normatīvajiem aktiem šādi nosacījumi ir legāli," skaidro "FMS" valdes priekšsēdētājs Jānis Bergs.

Pēc "FMS" domām, uzraugu lēmums liecinot par IT tirgus neizpratni un apdraudot arī citus Latvijas IT tirgus dalībniekus.

"Mēs Konkurences padomes lēmumam nepiekrītam un uzskatām to par nepamatotu. IT tirgū pats būtiskākais ir programmas gala lietotājs. Tādēļ, lai nodrošinātu atbilstošu kvalitāti, izplatītāji nereti vēršas pie programmu izstrādātājiem ar jautājumiem, kas skar tehniska rakstura konsultācijas vai atlaižu piešķiršanu. Tā ir nozares specifika, kuras mērķis ir sniegt labumu klientam, nevis deformēt konkurenci, kā to kļūdaini secina KP. IT tirgus ne visiem ir zināms, tādēļ esam vairākkārt vērsušies KP ar skaidrojumiem un aicinājuši analizēt un pārbaudīt ekonomisko kontekstu. Diemžēl mūsu argumenti tā arī nav ņemti vērā," skaidro Bergs, piebilstot, ka "FMS" nav saņēmis arī KP argumentus, kādēļ uzņēmuma sniegtie skaidrojumi ir noraidīti.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka pagājušā gada nogalē KP pieņēma lēmumu piemērot sodu 64 000 eiro (45 000 latu) apmērā vienam no lielākajam grāmatvedības programmu izstrādātājam Latvijā SIA "FMS Software".

"FMS Software" vairāk nekā piecus gadus ierobežoja konkurenci starp izplatītājiem, kas visā Latvijā tirgo grāmatvedības programmas "Horizon" (iepriekš "Apvārsnis") un "HorizonStart" (iepriekš "Uvis"), tā liedzot klientiem - uzņēmumiem un valsts iestādēm - gūt labumu no izplatītāju sāncensības.

"FMS" IT pakalpojumus izmanto Finanšu ministrija, Valsts kase un Valsts ieņēmumu dienests, Iekšlietu ministrija, Aizsardzības ministrija, kā arī dažādi privātie uzņēmēji - "Latvijas Valsts meži", SIA "Jānis Roze" un citi.

SIA "FMS", kas agrāk bija pazīstams kā "FMS Group", nodarbojas ar IT sistēmu ieviešanu, projektu vadību un konsultatīvu pakalpojumu sniegšanu. Savukārt SIA "FMS Software" pamatdarbība ir "Horizon" un "Horizon Start" izstrāde, uzturēšana un dīleru tīkla pārvaldība, kā arī individuālu programmatūras izstrādes projektu realizācija.

"FMS" 27,5% daļu pieder Normundam Bergam, tikpat daudz - Jānim Bergam, 14% - Uldim Putniņam, 11% - Rancānam, 9% - Olafam Loitam, 6% - Viesturam Birkantam, 5% - Aldim Silovam. Valdes priekšsēdētājs ir Jānis Bergs.

Komentāri