Valainis: Jaunajai valdībai jārisina arī jautājums par lielveikalu darba ierobežošanu svētku dienās, Mixnews.lv

Valainis: Jaunajai valdībai jārisina arī jautājums par lielveikalu darba ierobežošanu svētku dienās

фото

Ekonomika | 2014. gada 8. janvārī plkst. 16:26

Jaunās valdības deklarācijā būtu jāiestrādā punkts par to, ka nākotnē tiks ierobežota lielveikalu darbība svētku dienās, uzskata Saeimas neatkarīgais deputāts Viktors Valainis.

"Jaunās valdības darba kārtībā būs virkne valstiski svarīgu uzdevumu, tomēr nedrīkst aizmirst arī par mazākiem mērķiem. Uzskatu, ka valdības deklarācijā būtu jāiestrādā arī punkts par lielveikalu un tirdzniecības centru darba ierobežošanu svētku dienās. Lai arī daļai iedzīvotāju tas īstermiņā sagādātu neērtības, tomēr ieguvumu no šāda soļa būtu krietni lielāki," par Valaiņa viedokli aģentūru LETA informēja neatkarīgo deputātu grupas pārstāve Ginta Šveicere.

Bieži tiekot runāts par pasākumiem, kas saistīti ar ģimenes vērtībām. Tajā pašā laikā svētku dienās pie lielveikaliem neesot iespējams atstāt mašīnu, bet uz pasākumiem, kurus organizē pilsētas vai nevalstiskās organizācijas, cilvēki nenāk, skaidroja deputāts.

Nav iespējamas arī ģimenes pasēdēšanas kopīgā svētku gaisotnē, jo kādam no ģimenes locekļiem ir jāstrādā lielveikalā. "Svētku dienas ir svētki visiem valsts iedzīvotājiem, un nav godīgi, ka daļa ģimeņu nevar būt kopā, jo kādam ir jāstrādā lielveikalā," norādīja deputāts. Viņš aicināja sabiedrību būt solidārai un upurēt ērtības attiecībā uz iepirkšanos tirdzniecības centros un lielveikalos svētku laikā, tādējādi nodrošinot svētku noskaņu arī lielveikalu darbiniekiem.

"Tas nozīmētu ne vien kultūras un sabiedriskās dzīves atplaukšanu jaunā kvalitatīvā līmenī, jo tiktu ierobežota, manuprāt, nevēlamā ģimenisko vērtību komercializēšana. Vienlaikus tas nozīmētu arī patiesu svētku noskaņu visiem valsts iedzīvotājiem - ne tikai tiem, kuriem svētku dienās paveicies, jo nav jāstrādā," pauda politiķis.

Komentāri