Informācijas avots: Latvija nolīgst trīs bankas eiro obligāciju emisijas veikšanai, Mixnews.lv

Informācijas avots: Latvija nolīgst trīs bankas eiro obligāciju emisijas veikšanai

фото

Ekonomika | 2014. gada 8. janvārī plkst. 15:39

Latvija nolīgusi ASV bankas "Citigroup" un "JPMorgan Chase & Co", kā arī Francijas banku "Societe Generale" eiro obligāciju emisijas īstenošanai, atsaucoties uz anonīmiem informācijas avotiem, ziņo LETA-REUTERS.

Eiro obligāciju emisija sekotu eiro ieviešanai Latvijā šā gada 1.janvārī. Minētās bankas gan pagaidām nekomentē šo jautājumu.

Pēdējo reizi starptautisko obligāciju emisiju Latvija īstenoja 2012.gada decembrī, aizņemoties 1,25 miljardus ASV dolāru.

Latvijai 2014.gada martā un aprīlī jāatmaksā valsts parāda daļa - 1,4 miljardi eiro. 25.martā jāveic starptautiskā aizdevuma atmaksa Eiropas Komisijai viena miljarda eiro apmērā, bet 2.aprīlī jāveic 2004.gadā emitēto eiroobligāciju atmaksa 0,4 miljardu eiro apmērā.

Finanšu ministrs Andris Vilks (V) iepriekš atzinis, ka mūsu valsts vēlas starptautiskajos tirgos aizņemties tad, kad ir izdevīga situācija obligāciju izlaišanai.

Valsts kase patlaban sīkākus komentārus par obligāciju emisiju nesniedz.

"Attiecībā uz iespējamo emisiju varam tikai norādīt, ka Valsts kase monitorē finanšu tirgus situāciju, bet lēmums par konkrētu emisijas laiku vai nosacījumiem būs atkarīgs no situācijas finanšu tirgū," informēja Valsts kases Biroja vadītāja Zanda Gintere.

Saskaņā ar Valsts kases operatīvajiem datiem 2013.gada beigās valsts jeb centrālās valdības parāds bija 5,684 miljardi latu jeb 34,8% no iekšzemes kopprodukta. Ārējais parāds ir 4,783 miljardi latu, bet iekšējais parāds - 901 miljons latu.

Komentāri