Pirmā nedēļa pēc eiro ieviešanas pagājusi droši; konstatē tikai dažus pārkāpumus, Mixnews.lv

Pirmā nedēļa pēc eiro ieviešanas pagājusi droši; konstatē tikai dažus pārkāpumus

фото

Ekonomika | 2014. gada 8. janvārī plkst. 18:09

Pirmā eiro ieviešanas nedēļa Latvijā aizvadīta bez būtiskiem drošības apdraudējumiem, Valsts policijai (VP) konstatējot tikai atsevišķus pārkāpumus, ziņo LETA.

Kā norāda VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs, VP eiro ieviešanas gaitā ir apzinājusi visus iespējamos drošības riskus un rūpīgi tiem gatavojusies jau ļoti laicīgi. Policijas darbinieki visā Latvijā joprojām strādā pastiprinātā režīmā, lai naudas pārejas posms būtu drošs visiem iedzīvotājiem un komersantiem.

Jau sākot no pagājušā gada 27.decembra, VP īpašu uzmanību pievērš vietām, kur sastopama lielāka naudas plūsma: kredītiestādēm, bankomātiem, pasta filiālēm un citām vietām, kur koncentrējas lielas naudas summas. Šajā darbā tikai decembra mēnesī bija iesaistīti 3569 VP darbinieki.

Tāpat VP rīcībā ir vairāk nekā 100 detektoru, kas operatīvi ļauj noteikt, vai eiro banknote nav viltota. Šādus detektorus iegādājušies arī virkne uzņēmēju - ne vien lielie tirdzniecības tīkli, bet arī mazās un vidējās tirdzniecības vietas un tirgi.

Pašreiz VP redzeslokā nonākuši tikai atsevišķi gadījumi, kad apgrozībā parādījušās, iespējams, viltotas eiro banknotes, kā arī konstatēts viens krāpšanas gadījums. Šajā situācijā VP vēlreiz aicina iedzīvotājus būt īpaši piesardzīgiem un sargāt savus maksājumu karšu datus, kā arī rūpīgi iepazīties ar eiro pretviltošanas pazīmēm. Iespējams, viltotās eiro banknotes pēc naudas nodošanas ir konstatētas degvielas uzpildes stacijā un veikalā Rīgā, kā arī bankas filiālē Cēsīs.

Savukārt no krāpniekiem ir cietusi 65 gadus veca sieviete. VP vērsās sieviete, kura pastāstīja, ka gada sākumā viņai pa telefonu piezvanīja vīrietis, kurš uzdevās par bankas pārstāvi un piedāvāja palīdzību latu samainīšanai uz eiro. Uzticoties krāpniekam, sieviete nosauca viņam savus elektroniskās bankas kodus. Jau krietni vēlāk sieviete konstatēja, ka no viņas bankas konta pazudusi pensija - 281 eiro.

Par notikušo sākts kriminālprocess.

VP atgādina, ka, neraugoties uz to, ka patlaban konstatēto pārkāpumu skaits ir niecīgs, VP aicina iedzīvotājus nezaudēt modrību un atcerēties dažus nosacījumus, kas palīdzēs izvairīties no nepatīkamām situācijām, tajā skaitā nekādā gadījumā nemainīt naudu pie svešiniekiem, to darot pasta nodaļā vai bankā, kā arī nevienam neatklāt savus personas vai maksājumu kartes datus.

VP arī aicina neglabāt mājās lielas naudas summas un makos neturēt lielas naudas summas, papildus uzmanoties no kabatzagļiem.

Komentāri