Analītiķi Rimšēviču vērtē kā ECB konservatīvās politikas atbalstītāju (Papildināts), Mixnews.lv

Analītiķi Rimšēviču vērtē kā ECB konservatīvās politikas atbalstītāju (Papildināts)

фото

Ekonomika | 2014. gada 9. janvārī plkst. 16:39

Finanšu žurnāla "Bloomberg Businessweek" aptaujātie analītiķi Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču vērtē kā Eiropas Centrālās bankas (ECB) konservatīvās politikas atbalstītāju, ziņo LETA.

Pēc žurnāla novērtējuma, Rimšēviča pievienošanās ECB padomei varētu Vācijas centrālās bankas "Bundesbank" prezidentam Jensam Vīdmanam nodrošināt sabiedroto ECB padomē cīņā pret monetāro politiku, kuru viņš uzskata par pārāk riskantu.

Rimšēviča paveiktais darbs Latvijā finanšu krīzes pārvarēšanā un izteikumi līdzinās Vīdmana uzskatiem.

"Es domāju, ka Rimšēvičs uzsvērs, ka ir robežas, cik tālu monetārā politika var būt efektīva. Domājams, ka viņš atbalstīs fiskālās disciplīnas saglabāšanu eirozonā," prognozē Minhenē bāzētā "Pacific Investment Management Co" izpilddirektors Endrū Bosomvorts.

Rimšēvičs ir "konservatīvs un stingrs, es neredzu nevienu iemeslu, kāpēc viņam vajadzētu izšķirties par kādu ekstrēmu nostāju", sacīja Bosomvorts.

Latvijas likumdevēji "ne tikai pieturas pie "Bundesbank" principiem, bet viņi arī rūgtās zāles ir piedzīvojuši personīgi", sacīja "Barclays" analītiķis Kristians Kellers. "Rimšēvičs visdrīzāk neizrādīs pārāk lielu līdzjūtību pret valstīm eirozonas perifērijā, kas vēlas tikt cauri ar vieglu monetāro politiku vai parādu atlaišanu".

Aptuveni ceturtā daļa no ECB padomes 23 locekļiem pagājušā gada novembrī bija pret procentlikmju samazināšanu, un Rimšēviča pievienošanās padomei varētu apgrūtināt vienošanos par tālāku pasākumu atvieglošanu.

ECB ceturtdien pieņēma lēmumu bāzes procentu likmi saglabāt 0,25% apmērā, to nemainot jau otro mēnesi pēc kārtas.

"Bloomberg" aptaujātais 51 ekonomists iepriekš prognozēja, ka likme netiks mainīta, savukārt Rimšēvičs atteicās komentēt "Bloomberg" prognozes.

Jautāts, vai jau ir skaidrs, ar kurām eirozonas dalībvalstīm Latvijai būs vairāk kopīgu interešu un vienota nostāja dažos jautājumos, Rimševičs sarunā ar aģentūru LETA aicināja neuztvert pārspīlēti runas par jebkādu bloķēšanos un savstarpēju konkurēšanu.

"Jā, mēs caurmērā esam konservatīvi attiecībā uz monetāriem jautājumiem, bet ir vesels vairums citu jautājumu. Cilvēki šeit nāk ar atvērtu prātu, un arī mēs uz šejieni nebraucam kaut ko izsist Latvijai, mēs braucam atrast labāko risinājumu Eiropai, jo, ja labi būs Eiropai, labi būs arī Latvijai," teica Latvijas Bankas prezidents.

Vaicāts, vai kopš Latvijas pievienošanās eirozonai mainīsies attieksme pret Latviju, Rimšēvičs sacīja, ka mūsu valsts jau ir pamanīta pēdējo trīs četru gadu laikā. Latvija ir bieži izcelta, slavēta un apbrīnota. Mūsu valsts ir apņēmīga un mērķtiecīga, tāpēc vispārējā noskaņas maiņa pret Latviju nav paredzama, domā Latvijas Bankas prezidents.

Komentāri