No amata atcelts valsts kapitālsabiedrības Vides investīciju fonda valdes priekšsēdētājs, Mixnews.lv

No amata atcelts valsts kapitālsabiedrības Vides investīciju fonda valdes priekšsēdētājs

фото

Ekonomika | 2014. gada 9. janvārī plkst. 19:34

SIA "Vides investīciju fonds" (VIF) dalībnieku kopsapulcē ceturtdien no amata atcelts tā valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Barševska.

Neimanis iecelts VIF valdes priekšsēdētāja amatā 2013.gada 23.septembrī, tādējādi viņš šajā amatā nostrādājis vien 3,5 mēnešus.

"Šāds lēmums pieņemts, jo Neimanis ir zaudējis valsts kapitāla daļu turētāja uzticību saistībā ar kapitālsabiedrībai deleģēto valsts pārvaldes funkciju pienācīgu un kvalitatīvu nepildīšanu," skaidroja ministrijas pārstāve.

2013.gada 18.decembrī VARAM kā VIF kapitāla daļu vienīgais turētājs lūdza Neimani sniegt skaidrojumu par funkciju izpildi. Tāpat 2014.gada 6.janvārī sasauktajā ārkārtas valdes sēdē Neimanis kapitāla daļu turētāja ieskatā nesniedza pamatotus skaidrojumus par viņam deleģēto uzdevumu neizpildes iemesliem.

VIF ir valstij piederoša sabiedrība ar ierobežotu atbildību, kuras kapitāla daļu turētāja ir VARAM. Tā galvenie darbības mērķi ir saistīti ar vides piesārņojuma samazināšanu, veicinot vides aizsardzības projektu realizāciju un palielinot pašvaldību un kapitālsabiedrību kapacitāti sagatavot un realizēt kvalitatīvus un efektīvus vides aizsardzības projektus no projekta idejas līdz tās īstenošanai.

Komentāri