Finanšu ministrs: Nodarbinātības situācija Latvijā uzlabojas, Rīgā jau sāk trūkt darbaspēka, Mixnews.lv

Finanšu ministrs: Nodarbinātības situācija Latvijā uzlabojas, Rīgā jau sāk trūkt darbaspēka

фото

Ekonomika | 2014. gada 9. janvārī plkst. 20:19

Nodarbinātības situācija Latvijā uzlabojas, bezdarba līmenis rūk, un darba vietu skaits privātajā sektorā aug, ceturtdien ārvalstu žurnālistiem sacīja finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Rīgā un Rīgas reģionā jau sāk trūkst darbaspēka, atzina finanšu ministrs.

Kopumā valstī darba meklētāju īpatsvars patlaban ir ap 12%, taču līdz ar nodarbinātības līmeņa uzlabošanos darba meklētāju īpatsvars samazinās, un drīz tas jau būs viencipara skaitlis, pārliecību pauda Vilks.

Viņš uzsvēra, ka jaunas darba vietas Latvijā pamatā tiek radītas privātajā sektorā, turklāt visās nozarēs. Diezgan daudz jaunu darba vietu ir ražošanā, transporta nozarē. Ir ļoti labi, ja jaunas darba vietas rada privātais bizness, sacīja Vilks, novēlot to arī pārējām Eiropas Savienības valstīm.

Ministrs paskaidroja, ka Latvijā valsts sektorā patlaban tiek nodarbināti par trešdaļu mazāk cilvēku nekā pirms ekonomiskās krīzes. Valsts sektorā nodarbināto skaits gan augs laikā, kamēr Latvija būs Eiropas Savienības prezidējošā valsts, taču šāda tendence Latvijai kā mazai valstij ir neizbēgama.

Vilks domā, ka Latvija spēj risināt arī jauniešu bezdarba problēma, jo ir pilnveidots Nodarbinātības valsts aģentūras darbs. Vienlaikus ministrs atzina, ka Latvijas darba tirgū ir tādas problēmas kā nesakritība starp bezdarbnieku prasmēm un darba devēju vajadzībām un strukturālais bezdarbs.

Komentāri