Hesburger ķēde 1.janvārī piedzīvoja sarežģījumus ar kases aparātu pārprogrammēšanu, Mixnews.lv

Hesburger ķēde 1.janvārī piedzīvoja sarežģījumus ar kases aparātu pārprogrammēšanu

фото

Ekonomika | 2014. gada 10. janvārī plkst. 17:17

Saistībā ar pāreju uz eiro ātrās ēdināšanas ēstuvju ķēde "Hesburger" 1.janvārī saskārās ar sarežģījumiem, pārprogrammējot kases aparātus, biznesa portālam "Nozare.lv" stāsta "Hesburger" attīstības direktore Baltijas valstīs Ieva Salmela.

"Janvāra pirmajā dienā bija atsevišķi tehniski sarežģījumi ar kases aparātu pārprogrammēšanu, bet tie tika novērsti, un 2.janvārī visas "Hesburger" ēstuves Rīgā un Latvijas reģionos varēja strādāt pēc ierastā darba grafika," norāda Salmela.

Tā kā "Hesburger" ķēdei jau ir pieredze ar pāreju uz eiro Igaunijā, tad pāreja uz eiro "Hesburger" tīklā Latvijā kopumā noritējusi veiksmīgi. Tāpat arī visās "Hesburger" ēstuvēs līdz šim ir pieticis eiro līdzekļu atlikuma izdošanai klientiem.

"2011.gadā, kas ir salīdzinoši nesen, valūtas maiņu pieredzējām Igaunijā. Šī pieredze bija noderīga, uzņēmumam sagatavojies pārejai uz eiro Latvijā. Attiecīgi plānotas arī eiro rezerves, lai nebūtu tā, ka nav līdzekļu, ko izdot," skaidro Salmela.

Viņa norāda, ka klienti "Hesburger" restorānos norēķinās abās valūtās un pakāpeniski pāriet uz norēķiniem ar eiro.

Jau ziņots, ka Latvija līdz ar gadu miju pievienojās eirozonai, tādējādi nomainot latus pret eiro.

Baltijas valstīs patlaban ir 108 "Hesburger" restorāni, 38 no tiem izvietoti Latvijā.

Baltijas valstu kopējais "Hesburger" pārdošanas apjoms 2012.gadā sasniedza 41 miljonu eiro, salīdzinot ar 2011.gadu, palielinoties par aptuveni 40%. Latvijas restorānu pārdošanas apjoms 2012.gadā palielinājās par 8%, sasniedzot 15,5 miljonus eiro.

"Hesburger" apgrozījums Latvijā 2011.gadā sasniedzis vairāk nekā 14 000 000 eiro, kas ir par aptuveni 40% jeb 4,3 miljoniem eiro vairāk nekā 2010.gadā. Somijā dibinātais ģimenes uzņēmums "Hesburger" darbību sāka 1966.gadā, kad Somijas pilsētā Nāntali atvēra pirmo grila kiosku. Pirmais ātro ēdienu restorāns ar nosaukumu "Hesburger" tika atvērts 1980.gadā Turku, uzņēmumam pakāpeniski iekarojot stabilas tirgus pozīcijas pašu mājās, kā arī tuvākajos kaimiņu reģionos.

Kā liecina "Firmas.lv", ķēdi "Hesburger" Latvijā pārvalda 25 uzņēmumi, kas pieder SIA "Rigaburger". Savukārt "Rigaburger" pilnībā pieder Somijas kompānijai "Hes-Pro (Finland) Oy".

Komentāri