Lidosta Rīga plāno palielināt tranzītpasažieru skaitu, Mixnews.lv

Lidosta Rīga plāno palielināt tranzītpasažieru skaitu

фото

Ekonomika | 2014. gada 11. janvārī plkst. 16:44

Lidostas pasažieru skaits šogad saglabāsies 2013.gada līmenī, sasniedzot 4,7 līdz 4,8 miljonu pasažieru apgrozījumu, prognozē starptautiskajā lidostā "Rīga".

Kā biznesa portālam "Nozare.lv" norāda uzņēmumā, plānots, ka turpmāko gadu laikā palielināsies tieši tranzīta pasažieru īpatsvars Rīgas lidostā, un tas nebūs mazāks par 35% no kopējā pasažieru skaita.

Tā kā 2013.gada rezultāti nav auditēti, par tiem runāt patlaban esot pāragri, vienlaikus tiek plānots šo gadu beigt ar peļņu, skaidro lidostā.

Šogad lidosta plāno sākt termināļa paplašināšanas būvniecību. Sākotnēji tiks realizēta termināļa piektā kārta, kas paredz jaunas gaisa kuģu piestātnes izbūvi. Jaunā piestātne būs izmantojama gan Šengenas, gan ārpus Šengenas līguma esošo valstu pasažieru apkalpošanai.

Lai būtu iespējams efektīvāk veikt plūsmu dalīšanu, jaunajā piestātnes ēkā būs iespējams operatīvi mainīt dalījumu no Šengenas zonas uz pretējo. Jaunajā piestātnes ēkā būs iespējams apkalpot arī E kategorijas (piemēram, "Boeing 747") gaisa kuģus, izmantojot tam piemērotus tiltus un stāvvietas.

Šogad tiks sākta pasažieru reģistrācijas procesa modernizācija, ieviešot vairākas pasažieru reģistrācijas un bagāžas nodošanas pašapkalpošanās līnijas, uzsver lidostā.

Kā ziņots, pērn ir stabilizējies pasažieru apgrozījums Rīgas lidostā, un, kaut arī pieaugums ir visai neliels - vien 0,5%, tomēr tas dodot pārliecību, ka Rīgas lidosta ir un arī būs pasažieru pārvadājumu līderis Baltijas valstīs, uzsver uzņēmumā. 2013.gadā apkalpoti 4,79 miljoni pasažieru.

Foto: kasjauns.lv

Komentāri