Vides investīciju fonda direktors ticis atlaists, jo iebildis naudas došanai Karvas HES, Mixnews.lv

Vides investīciju fonda direktors ticis atlaists, jo iebildis naudas došanai Karvas HES (2)

фото

Ekonomika | 2014. gada 12. janvārī plkst. 21:25

Vides investīciju fonda (VIF) direktors Rolands Neimanis pēc pāris mēnešu darba ticis atlaists no amata, jo iebildis naudas došanai Karvas hidroelektrostacijai (HES), kas pēc daudzu vides aizstāvju domām sagandējusi Vaidavas upi, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Kā Mixnews.lv jau ziņoja, VIF dalībnieku kopsapulcē 9.janvārī Neimanis tika atcelts no amata. Šāds lēmums pieņemts, jo Neimanis ir zaudējis valsts kapitāla daļu turētāja uzticību saistībā ar kapitālsabiedrībai deleģēto valsts pārvaldes funkciju pienācīgu un kvalitatīvu nepildīšanu, skaidroja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Neimanis tika iecelts VIF valdes priekšsēdētāja amatā 2013.gada 23.septembrī, tādējādi viņš šajā amatā nostrādāja vien 3,5 mēnešus.

Kā atgādina raidījums, Karvas HES tika uzcelta uz Vaidavas upes, lai arī uz tās ir aizliegts būvēt elektrostacijas. Tagad HES būvnieki pretendē arī uz VARAM dalāmo naudu vidi attīrošajiem projektiem. Līdz šim līdzekļu piešķiršana tikusi atteikta, bet vēlāk VARAM savu nostāju mainījusi. Pašlaik VARAM faktiski vada valsts sekretārs Aleksandrs Antonovs, kurš pirms Ziemassvētkiem nolēmis virzīt naudas piešķiršanu Karvas HES.

Hidroelektrostacija pieteicās 500 000 eiro līdzfinansējumam VARAM kā videi draudzīgs projekts, lai arī vides finansējuma saņemšanas noteikumi neparedz piešķirt naudu spēkstacijai, kas appludina Vaidavu. Sākotnēji VARAM pakļautībā esošais VIF naudu bijis gatavs izmaksāt, bet iejaucies toreizējais ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), naudas piešķiršanu tikusi atlika un nākamais ministrs Edmunds Sprūdžs izdevis rīkojumu sadarbību ar spēkstaciju izbeigt.

Tomēr pērnā gada decembrī, kad Sprūdžs jau bija prom no VARAM, tās vadības nostāja strauji mainījusies - saņēmis jaunu SIA "Patina" pieprasījumu, VARAM valsts sekretārs Antonovs licis dienas laikā VIF izsniegt pozitīvu atzinumu, kas ļautu Karvas HES naudu piešķirt. Neimanis to atteicies darīt un tā rezultātā atlaists no darba. VARAM Juridiskā departamenta direktors Mārtiņš Brencis atzinis, ka minētais gadījums bija viens no iemesliem Neimaņa atlaišanai, jo traktēts kā pienākuma neizpilde.

Pretimnākšanu spēkstacijai ministrija tagad skaidrojot ar tiesisko paļāvību - ja reiz dota cerība un uzņēmējs sagatavojis visus dokumentus, tad nauda esot jādod neatkarīgi no tā, vai HES atbilst naudas došanas kritērijiem vai nē, citādi pastāvot draudi iesūdzēt ministriju tiesā, vēsta raidījums.

Vides ministra pienākumu izpildītājs Daniels Pavļuts (RP) par notikušo pieprasījis Antonova paskaidrojumus.

Foto: no vietnes pienotava.wordpress.com

Komentāri 2
protamspirms 5 gadiem
Tas taču veco "savējo" bizness - mazie HESi.. Vēl gadiem jāpaiet, lai kādu varētu saukt pie atbildības
Munispirms 5 gadiem
kliedzoša korupcija un ņirgāšanās par sabiedrību, bet iestādes klusē.