Apstiprināts autoceļu būvdarbu iepirkumu plāns šim gadam 250 miljonu eiro vērtībā (Papildināts), Mixnews.lv

Apstiprināts autoceļu būvdarbu iepirkumu plāns šim gadam 250 miljonu eiro vērtībā (Papildināts)

фото

Ekonomika | 2014. gada 13. janvārī plkst. 19:26

Papildināta visa ziņa

Apstiprināts autoceļu būvniecības un rekonstrukcijas darbu iepirkumu plāns šim gadam, un ar to var iepazīties "Latvijas Valsts ceļu" (LVC) interneta mājaslapā, ziņo "Nozare.lv".

Plānā ietverti Kohēzijas fonda līdzfinansētie būvdarbi, valsts reģionālo autoceļu maršrutu sakārtošanas būvdarbi ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu, ar valsts budžeta finansējumu plānotie segumu atjaunošanas, segumu virsmu apstrādes, segu pastiprināšanas un rekonstrukcijas darbi, kā arī tiltu pārbūve un satiksmes organizācijas un drošības projektu realizācijas darbi. Iepirkumu plāns tiks aktualizēts reizi nedēļā.

Kopumā 2014.gadā paredzēts 81 būvdarbu iepirkums, no kuriem 15 ir Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansēti objekti. Septiņi no minētajiem iepirkumiem jau ir izsludināti.

Plānots, ka arī pārējie iepirkumi tiks izsludināti pēc iespējas savlaicīgi, lai, iestājoties labvēlīgiem laika apstākļiem, varētu uzsākt būvdarbu sezonu, skaidro uzņēmumā. Papildus iepirkumu plānā minētajam turpināsies darbi vienpadsmit no iepriekšējā gada pārejošos objektos.

Kopējais valsts autoceļiem paredzētais finansējums 2014.gadā ir gandrīz 250 miljoni eiro, no kuriem nepilni 136 miljoni eiro ir ES fondu līdzfinansējums.

Viens no vērienīgākajiem projektiem ir Veclaicenes autoceļa remonts no 15.kilometra. Tā kopējās izmaksas tiek lēstas 19,35 miljonu eiro apjomā. Šo iepirkumu plānots izsludināt februārī. Otrs vērienīgais projekts ir arī autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)-Rēzekne-Daugavpils-Lietuvas robeža remonts no 113.kilometra.

Kopumā plānots rekonstruēt 21,5 kilometrus autoceļa, un tā izmaksas tiek lēstas 14,5 miljonu eiro apmērā. Arī šo iepirkumu plāno izsludināt februārī. Jau pērnā gada decembra beigās ir izsludināts iepirkums par Liepājas šosejas rekonstrukciju no 163.kilometra. Tā izmaksas tiek lēstas 14,9 miljonu eiro apmērā. Visi minētie projekti tiks realizēti ar Kohēzijas fonda līdzfinansējumu.

Uz Tallinas šosejas pie Salacgrīvas plānots rekonstruēt divus posmus aptuveni 18 kilometru garumā par vairāk nekā 13 miljoniem eiro, savukārt par valsts līdzekļiem plānots atjaunot segumu uz Tallinas šosejas no Rīgas (Baltezers) līdz 12.kilometram par vairāk nekā četriem miljoniem eiro. Paredzēta arī Rīgas apvedceļa (Salaspils-Babīte) seguma atjaunošana pie Rīgas HES par 5,6 miljoniem eiro.

Vidzemē uz Valmieras šosejas savukārt par Kohēzijas līdzekļiem tiks rekonstruēts posms netālu no Valmieras par 8,5 miljoniem eiro. Uz Pleskavas (Veclaicenes) šosejas par valsts līdzekļiem tiks atjaunots segums posmā no 95.kilometrā pie Bērzkroga, un tas izmaksās 1,3 miljonus eiro.

Latgales virzienā par Kohēzijas līdzekļiem tiks remontēts arī ceļa Krievijas robeža (Grebņeva)-Rēzekne-Daugavpils-Lietuvas robeža (Medumi) posms no 72.kilometra par 8,4 miljoniem eiro. Zemgales virzienā savukārt paredzēts par Kohēzijas fonda līdzekļiem rekonstruēt Jelgavas šosejas posmu no 60.kilometra līdz robežai. Kurzemē uz Liepājas šosejas paredzēts remontēt arī ceļu pie Saldus 15,5 kilometru garumā par 10,4 miljoniem eiro.

Ar ERAF līdzfinansējumu nākamgad plānots arī saremontēt reģionālo ceļu uz Vecpiebalgu, kura sliktā stāvokļa dēļ vietējie iedzīvotāji pat aicināja izsludināt ārkārtas stāvokli, 13,4 kilometru garumā par 7,9 miljoniem eiro.

Par valsts līdzekļiem satiksmes drošības paaugstināšana paredzēta kopumā piecos objektos. Paredzēta luksoforu un apgaismojuma izbūve uz Daugavpils šosejas Salaspilī posmā no Enerģētiķu ielas līdz Rīgas ielai. Tāpat uz Pleskavas šosejas Līgatnē plānots ierīkot gājēju ceļu un sakārtot krustojumu ar reģionālo ceļu. Uz Bauskas šosejas savukārt paredzēta Gaismas ielas krustojuma rekonstrukcija. Tāpat paredzēta gājēju celiņa izbūve Ulbrokā un Krāslavā.

Plānots pārbūvēt arī divus tiltus - pār Mazo Juglu un Latgalē - pār Laucesi.

Autoceļu virsmas atjaunošana plānota arī Rīgas-Kolkas šosejas divos posmos - pie Rojas un pie Upesgrīvas.

Komentāri